Астрономи виявили зірку у вигляді алмазу розміром з Землю

Зірка знаходиться за 900 світлових років від нашої планети.

Дослідниками з Університету Вісконсін-Мілуокі був виявлений білий карлик розміром з Землю - холодна і темна зірка, яка являє собою алмаз.

Небесне тіло знаходиться за 900 світлових років від нашої планети в напрямку сузір'я Водолія. За припущеннями вчених, вік об'єкта приблизно дорівнює віку Чумацького Шляху і складає близько 11 млрд років.

PSR J2222-0137
Space.com
Астрономи виявили зірку-алмаз розміром з Землю
Як пише Space.com, білий карлик отримав позначення PSR J2222-0137, а компанію йому складає пульсар, який був виявлений вченими раніше.

Астрономи змогли знайти холодну зірку (її температура становить 2700 градусів за Цельсієм) за допомогою радіотелескопу Грін-Бенк (Green Bank Telescope, GBT) в Західній Вірджинії, США.

Згідно з гіпотезою, подібні зірки не є рідкістю, проте через малу світность виявити їх важко. "Це дійсно вражаючий об'єкт", - наголосив Девід Каплан з Університету Вісконсін-Мілуокі.

Білі карлики - компактні зірки з високою щільністю, позбавлені власних джерел термоядерної енергії. Такі зірки починають свою еволюцію як оголені вироджені ядра червоних гігантів, що скинули свою оболонку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: