Астрономи вперше зафіксували народження комети від двох астероїдів

В головному поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера виявлено незвичну комету.

Астрономи запропонували пояснення походженню незвичайної комети P/2010, виявленої у січні 2010 року. На думку деяких вчених, цей об'єкт може бути результатом зіткнення двох великих астероїдів, що стався близько 250 мільйонів років тому. Доводи дослідників викладені на порталі Universe Today.

Дивний об'єкт був помічений астрономами 6 січня. За зовнішніми ознаками він нагадував комету, однак деякі властивості не дозволяли однозначно зарахувати P/2010 до цього класу космічних тіл. По-перше, "комета" знаходиться в "неналежному" для неї місці - головному поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера. По-друге, її орбіта дуже нетипова для комети. Зазвичай комети обертаються навколо Сонця по витягнутих еліптичних орбітах, а орбіта виявленого об'єкту кругова.

На даний момент у астрономів немає остаточної впевненості, що дивне небесне тіло дійсно утворилася при зіткненні двох астероїдів. У найближчому майбутньому вчені мають намір провести спостереження P/2010 за допомогою телескопа "Хаббл".

Зовсім недавно астрономи знайшли ще один незвичайний астероїд. Деякі ознаки об'єкта 2010 AL30 змусили вчених припустити, що він являє собою деталь космічного апарату.
Читайте також:

У глибинах Урану і Нептуну приховані океани з рідких алмазів

"Хаббл" сфотографував народження нових сонячних систем

Поруч із Сонцем знайшли водяну планету

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: