Астрономи знайшли 32 нові планети, схожі на Землю

За межами Сонячної системи знайдені 32 нові екзопланети, котрі за розмірами дуже подібні до Землі. Вчені припускають, що такі планети знаходяться скрізь.

Астрономи виявили 32 планети, що перебувають за межами Сонячної системи, про які не було відомо раніше.

Таким чином, кількість відомих екзопланет перевалила за чотири сотні.

Відкриття вдалося зробити вченим, що працюють на телескопі діаметром 3,6 метра в чилійській обсерваторії La Silla, що належить Європейській південній обсерваторії. Телескоп оснащений спектрографом HARPS.

Найменші зі знайдених планет мають масу приблизно в п'ять разів більше, ніж у Землі, найбільші - у п'ять-десять разів більше, ніж у Юпітера. Всього відомо 28 планет масою менше 20 мас землі, 24 з них були виявлені за допомогою HARPS, причому шість - у складі Новознайдені групи з 32 планет.

Як пояснив учений з Женевського університету Стефан Удрі, тепер доведено, що довколо не менше 40% зірок типу Сонця обертаються планети малої маси. За його словами, це означає, що такі небесні тіла знаходяться практично скрізь.

Астроном звернув увагу на те, що спочатку існування таких планет передбачається теоретичними методами, а потім ці викладки підтверджуються за допомогою телескопів. При цьому моделі пророкують імовірність існування планет ще меншої маси - таких, як Земля.

У квітні 2009 року спектрографа HARPS вдалося виявити планету, котра всього в два рази перевищує за масою Землю. Метою астрономів є пошук екзопланет, що нагадують по щільності Землю (так званих Суперземель), на яких є умови для існування води.

Читайте також:

Мешканці Землі побачать унікальний зорепад

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання  

Астрономи США поскаржилися, що військові заважають їм працювати

Американці "обстріляють" Місяць, щоб виявити на ньому воду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: