Астрономи знайшли гігантське віддалене скупчення галактик

Вчені виявили скупчення галактик, найбільше з відомих. Скупчення віддалене від Сонячної системи на 7 мільярдів світлових років.

Астрономи виявили найбільше з відомих скупчень галактик. Об'єкт SPT-CL J0546-5345 має масу, рівну масі 800 трильйонів Сонць. Стаття з описом гігантського скупчення опублікована в журналі Astrophysical Journal. Коротко суть роботи викладена в прес-релізі Гарвард-Смітсонівського астрофізичного центру.

Вчені виявили це скупчення, використовуючи так званий ефект Сюняєва-Зельдовича - невелике зниження температури мікрохвильового фонового випромінювання (випромінювання, що залишився у Всесвіті з часів Великого вибуху), яке відбувається при його взаємодії з масивними об'єктами.

Скупчення SPT-CL J0546-5345 віддалене від Сонячної системи на 7 мільярдів світлових років. Це означає, що зараз астрономи спостерігають це скупчення таким, яким воно було 7 мільярдів років тому, тобто через приблизно 6,7 мільярда років після народження Всесвіту. Точно встановити масу скупчення вчені змогли, дослідивши його за допомогою інфрачервоного телескопа "Спітцер" і 4-метрового телескопа в американській обсерваторія Серро-Тололо в Чилі.

У минулому році інший колектив астрономів опублікував фотографію найбільш віддаленого з відомих галактичних скупчень. Об'єкт JKCS041 знаходиться на відстані 10,2 мільярда світлових років від Землі.

Читайте також:

Телескоп "Хаббл" зробив дивовижний знімок спіральної галактики

Учені знайшли зірку, яка у 10 мільйонів разів яскравіша за Сонце

Мільярд світів нашої Галактики схожі на землю, встановили астрономи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: