Астрономи знайшли найбільше сузір’я планет за межами Сонячної системи

Система перебуває в 127 світлових років від Землі в сузір'ї Південна Гідра.

Астрономи виявили найобширнішу за всю історію спостережень систему планет, розташованих за межами Сонячної системи.

Система перебуває в 127 світлових років від Землі в сузір'ї Південна Гідра. Зірка HD 10180 багато в чому нагадує Сонце. Дослідники з Європейської Південної обсерваторії (ESO) визначили характеристики планет за світлом, що випускається системою.

Керівник дослідження Крістоф Ловіс з обсерваторії Женевського університету сказав, що це найбільша планетна система з будь-небудь виявлених.

Зоряна система була відкрита за допомогою приладу HARPS. Він призначений для високоточного пошуку планет і займається вимірюваннями коливань зірок. Ці коливання дозволяють визначити наявність планет, своєю гравітацією впливають на зірки.

"Якщо біля зірки є одна планета, вона викликає невеликі коливання в русі зірки, тобто зірка буде наближатися до нас, а потім знову віддалятися. Але що вірно для однієї планети, вірно і для декількох", - пояснив доктор Ловіс, визнавши , що вплив декількох планет значно ускладнює поведінку зірки.

Але вчені все ж таки вирахували кількість, масу і орбіти планет. П'ять планет - вельми масивні і їх мжна порівняти з Нептуном. Найлегша перевершує Землю за масою в 13 разів, найважча - в 25, розповів учений.

Період обертання цих планет становить від шести до 600 земних діб, а їх відстань від зірки - від 0,06 до 1,4 відстаней між Землею і Сонцем. Всі орбіти планет за своєю формою близькі до кругових.

Можливо, в системі є ще дві планети. Одна з них за масивністю нагадує Сатурн (вона важча за Землю в 65 разів), а період її обертання становить 2200 земних діб. Але ось інша, у випадку, якщо її наявність буде підтверджено, стане найлегшою з виявлених екзопланет: її маса перевищує земну всього в 1,4 рази. Життя там навряд чи можливе: занадто спекотно.

Британські астрономи вважають відкриття цікавим, але називають його цінним, адже поки вчені не з'ясували, чи немає ще планет в тих системах, що вже знайдені.

Поки що астрономи знайшли лише 15 планетних систем, в кожній з яких знаходиться мінімум три планети.

Читайте також:

Вчені помітили, що Місяць зменшується

"Хаббл" сфотографував туманність-привид

Учені знайшли зірку, яка у 10 мільйонів разів яскравіша за Сонце

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: