Астрономи знайшли найдальший куток Всесвіту, де розташоване "місто галактик "

Астрономи знайшли найвіддаленіше від Землі скупчення галактик, побачивши його в найбільш ранній з коли-небудь зазначених стадій розвитку.

Астрономи поставили два рекорди одночасно: вони знайшли найвіддаленіше від Землі скупчення галактик, побачивши його в найбільш ранній з коли-небудь зазначених стадій розвитку. Скупчення отримало назву COSMOS-AzTEC3. Воно розростається, подібно мегаполісу, який втягує в себе довколишні села.

Група галактик знаходиться в 12,6 млрд світлових років від землі. Вона почала формуватися, коли Всесвіту було всього близько мільярда років. На даний час із Землі вона проглядається у віці, що становить лише десятки або сотні мільйонів років, що за мірками Всесвіту - зовсім небагато.

Скупчення галактик формуються протягом мільярдів років, збираючи разом безліч галактик і величезні кількості газів з більш великих космічних структур.

Але процес самого початку формування скупчення галактик все-таки не був зафіксований, а тому залишається предметом наукових суперечок.

Відкриття представив астроном Пітер Чапака з Каліфорнійського інституту технології на щорічних зборах Американського астрономічного товариства в Сіетлі. Стаття на цю тему опублікована журналом Nature.

Знахідка здивувала вчених з багатьох причин, але перш за все тому, що загальна маса зірок, що входять в скупчення галактик, перевищила 400 млрд сонячних мас. При цьому скупчення надзвичайно активне - воно включає в себе квазар, чорну діру, маса якої в 30 млн разів перевищує масу Сонця, і великі кількості холодного газу. Щороку там формується близько чотирьох тисяч нових зірок.

У першій фазі існування Всесвіту такі масивні і разом з тим активні скупчення галактик вельми рідкісні. Астроном Роджер Віндхорст з Університету Арізони схвалює порівняння скупчення галактик з містом, що розростається.

"Якщо ви спробуєте знайти на Середземноморському узбережжі на початку ери міста розміром з нинішній Лос-Анджелес, то не знайдете жодного. Якщо будете шукати їх в Європі 1900 року, то знайдете щось подібне. Сьогодні ж їх знайдеться повно. Так от, той факт , що розростання скупчення галактик може йти так швидко саме в тій частині Всесвіту і на такій ранній стадії її розвитку - воістину чудовий", - сказав експерт.

Доктор Чапака і його співробітники ще не завершили обстеження ділянки галактики, де вони знайшли COSMOS-AzTEC3, але розроблені ними теоретичні моделі дозволяють їм сподіватися на виявлення та інших аналогічних скупчень галактик. Тому рекорд, поставлений COSMOS-AzTEC3, можливо, протримається не так вже й довго.

Читайте також:

Астрономи зробили найдетальніше фото Всесвіту

Землян закликали готуватися до прийому 100 видів інопланетян

Всесвіт вбиває людей, які живуть без мети

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: