У Сонячній системі може бути ще одна планета, схожа на Марс

Вчені вже називають її Планетою 10.

Астрономи Кет Волк та Рену Малхотра з Університету Аризони припускають, що на краю Сонячної системи може розташовуватися масивний об'єкт, схожий на Марс.

Про це повідомляє "Independent".

Дослідники виявили, що деякі об'єкти з пояса Койпера за орбітою Нептуна (комети, карликовий Плутон та величезні льодові об'єкти, що оточують всю Сонячну систему) обертаються зовсім не так, як досі припускали науковці. На думку астрономів, у тій області щось виявляє сильний гравітаційний вплив на тіла.

Доктор Волк зазначила, що найімовірнішою гіпотезою для пояснення цієї невідповідності є існування на краю Сонячної системи планети, за розміром схожою на Марс. Її вже встигли охрестити Планетою 10.

Допомогти вченим у дослідженні зможе запуск телескопа LSST (Large Synoptic Survey Telescope), що визначить, чи існує Планета 10, а також Планета 9, насправді.

Нагадаємо, що минулого року вчені припустили існування в Сонячній системі Планети 9, що має обертається довкола Сонця за межами Сонячної системи, а також виявляє гравітаційний вплив на об'єкти в поясі Койпера. За переконанням дослідників, маса Планети 9 у 10 разів перевищує масу Землі.

ВідеоУ Сонячній системі може існувати дев’ята планета

Залиште свій коментар