Астрономи знайшли планету з атмосферою "російської лазні"

Це вже друга за рахунком знайдена вченими планета за межами Сонячної системи, на якій теоретично можливе життя. Першу таку планету відкрили у 2007 році.

Астрономи виявили за межами Сонячної системи 50 нових планет, одна з яких, як видається, розташована в зоні, придатній для існування життя.

Як повідомляє газета Хаффінгтон пост, про відкриття оголосили в понеділок учасники наукової конференції в американському місті Моран, штат Вайомінг.

Правда, вчені попередили, що атмосфера на схожій на землю планеті нагадує російську лазню з надлишком гарячої пари. Зона, в якій вона розташована, не дуже жарка, і не дуже холодна для того, щоб там існувала вода. А це - обов'язкова умова для існування життя.

За даними газети, це вже друга за рахунком знайдена вченими планета за межами Сонячної системи, на якій теоретично можливе життя. Першу таку планету відкрили у 2007 році.

Нова планета має масу в 3,6 разу більшу за Землю. Температура на ній може коливатися від 26,5 до 44 градусів Цельсія при величезній вологості.

"Там буде реально душно, тільки уявіть собі найзадушливіший день. І ми не хочемо сказати, що нам там було б комфортно", - наводить Хаффінгтон пост слова дослідника з інституту Макса Планка в Німеччині Лізи Кальтенеггер.

Але інші типи життя, за словами астронома, там можливі, а живі істоти швидше за все менше, ніж людина, оскільки тяжіння на планеті в 1,4 рази більше, ніж на Землі.

Назви планеті не придумали, давши їй просто позначення HD85512b. Вона обертається навколо свого сонця, яке розташоване в сузір'ї Вітрила на відстані 35 світлових років від Землі.

Рік там триває всього 60 днів, оскільки орбіта планети розташована близько від місцевого сонця, температура якого, до того ж, на 1800 градусів холодніша за наше Сонце.

Читайте також:

Вчені знайшли нову планету придатну для життя

Астрономи відкрили алмазну планету в п'ять разів більшу за Землю

Астрономи знайшли найтемнішу екзопланету

Hubble зробив знімок гігантської планети, на якій може бути вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: