Астрономи знайшли величезного двійника Сатурна з гігантськими кільцями

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Астрономи знайшли величезного двійника Сатурна з гігантськими кільцями

Екзопланета J1407 має близько 30 кілець діаметром до 120 мільйонів кілометрів.

Екзопланета J1407. Зображення Рона Міллера/rochester.edu
Астрономи з Нідерландів та США виявили у молодої гігантської екзопланети J1407 систему кілець, розміри якої приблизно в 200 разів перевищують кільця Сатурна.

Про дослідження повідомляється на сайті Рочестерського університету.

Спостереження астрономів свідчить про наявність у J1407 близько 30 кілець діаметром до 120 мільйонів кілометрів. В зоні кілець інтенсивно відбувається утворення супутників.

На це вказує виявлений вченими просвіт між кільцями, який може означати наявність у J1407 супутника розміром із Землю або Марс. Кільця складаються з каменів, пилу та астероїдів.

Коричневий карлик J1407 астрономи виявили ще в 2012 році. Він знаходиться в зоряній системі на відстані близько 417 світлових років від Землі. Вік системи оцінюється в 16 мільйонів років.

За словами астрономів, якщо замінити Сатурн в Сонячній системі J1407, то екзопланету з її кільцями було б видно на нічному небі з Землі краще, ніж Місяць.

Астрономи продовжать дослідження незвичайної системи. Вони вважають, що за кілька мільйонів років кільця навколо стануть тоншими, а на їхньому місці виникне кілька супутників.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація