Австралійські дослідники дістались до затонулого у 1943 році шпиталю

Дистанційно керована камера передала з дна Тихого океану на поверхню перші зображення австралійського плавучого шпиталю Центавр (The Centaur).

Дослідники зняли затонулий військовий госпіталь The Centaur, який потонув під час Другої світової війни. Дослідники уламків сподіваються, що зображення корабля допоможе уточнити обставини його загибелі, в яких досі багато незрозумілих моментів.

Портативна камера була спущена на глибину більше двох кілометрів на дистанційно керованому глибоководному апараті. Як повідомляється, корпус корабля лежить на дні з ухилом у приблизно 25 градусів на лівий бік. Ніс судна практично повністю відколовся від іншої його частини.

Нагадаємо, плавучий госпіталь Центавр затонув біля австралійського узбережжя у травні 1943 року за не до кінця з'ясованих обставин. Австралія стверджувала, що гуманітарний корабель торпедував японський корабель, однак Японія наполягала на тому, що однозначного висновку про причини загибелі зробити не можна через брак даних.

За даними дослідників, корабель, виразно позначений як госпіталь, був атакований без попередження. З 332 людей, які знаходилися на борту, врятувалися тільки 64. Загибель Центавра стала символом і надихнула багатьох австралійців на боротьбу з японськими силами в Другу світову війну.

Оголошуючи про створення загону з пошуку Центавра в 2009 році, австралійський прем'єр-міністр Кевін Радд заявив, що загибель Центавра в 1943 році стала серйозним ударом для багатьох австралійських родин, і зажадав офіційних вибачень від діючого японського уряду.

Читайте також:

У Балтійському морі знайшли підводний човен часів Першої світової війни

Біля Севастополя знайшли затонулий військовий корабель ІХ століття

Ноїв ковчег виявився круглим

В результаті корабельної аварії біля Філіппін зникли 37 людей

 

ВідеоДослідження затонулого у 1943 році плавучого шпиталю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: