Австралія почала будівництво гіперзвукового космічного безпілотника

Наразі безпілотна система тільки минула концепт-етап. На липень і жовтень заплановано внесення остаточних змін і поправок у креслення та розрахунки та початок будівництва безпілотника.

Льотно-космічні випробування безпілотного літального апарату, який "на папері" розганяється до 8 600 км/год, має відбутися вже наступного року.

Австарлійський вузівський проект має амбітну мету, яка полягає у тому. щоб вивести місцеві технології на космічний рівень.

Для цього чотири місцеві університети заручилися підтримкою міжнародних науково-дослідних організацій (Німеччина, Японія, Італія), розраховуючи разом створити ефективну систему виходу на орбіту на основі гіперзвукового прямоточного повітряно-реактивного двигуна (ГППРД).

Спонсорують розробку Австралійська космічна дослідницька програма (ASRP) і зарубіжні партнери, які виділили 14 млн доларів загалом.

На ці кошти буде сконструйований і випробуваний експериментальний апарат ScramSpace I довжиною 1,8 м.

Наразі безпілотна система тільки-тільки минула концепт-етап. На липень і жовтень заплановано внесення остаточних змін і поправок у креслення та розрахунки, після чого креслення втілюватимуть у життя і готуватимуть до льотних випробувань, розповідає керівник проекту професор Рассел Бойс з Університету Квінсленда.

"Якщо планам нічого не завадить, в кінці майбутнього року ScramSpace I, оснащений двома бустерами, стартує з космодрому Вумера, дістанеться висоти близько 340 км ... І ось тут почнеться головне: гіперзвуковий модуль заживе власним життям, розкриє хвостові стабілізатори і почне повернення на Землю", - констатував вчений.

Власне випробування ГППРД пройде на 27-32 км; до того часу пулевидний апарат розженеться до М8.

Під час польоту буде також тестуватися "льотний інструментарій" на основі лазерних діодів і "термоізоляція, здатна витримати значний перегрів корпусу".

Одночасно професор Бойс сподівається провести наземні випробування свого дітища, в яких воно має "розігнатися" аж до М14.

Читайте також:

Китай випробував космічний безпілотник, здатний знищувати супутники

У США випробували безпілотник, здатний протриматися у повітрі тиждень

Гігантський "сонячний" літак зможе проводити у повітрі 5 років

Росія створить безпілотний ядерний бомбардувальник-невидимку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: