Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автомобільні аудіосистеми небезпечніші за алкоголь та канабіс — дослідження

Автомобілісти, що користуються розважальними аудіосистемами, показують повільнішу реакцію на дорозі.

Дослідження британської групи з вивчення безпеки автомобілів свідчить, що розважальні аудіосистеми в автомобілях наражають на небезпеку як самих водіїв, так і інших учасників дорожнього руху. Про це пише Techxplore.

Так, автомобілісти, які користуються Apple CarPlay або Android Auto за кермом, показують повільнішу реакцію на дорозі та відхиляються від смуги дорожнього руху під час прослуховування музики.

Більш приголомшливим стало те, що, виявляється, у водіїв, які слухають музику, реакція уповільнена в майже п'ять разів, ніж у водіїв з припустимим рівнем алкоголю в крові (0,08 відсотків) і майже втричі, ніж у курців канабісу.

Випробування показали, що у разі користування розважальними додатками або прослуховування передач на радіо, водії відволікалися від дороги на цілих 16 секунд. Ще приблизно 5 секунд займає робота з сенсорними екранами музичних програвачів.

Також таке заняття більше відволікає, ніж розмови телефоном за кермом або, навіть, введення текстових повідомлень. Використання Apple CarPlay або Android Auto збільшує час відгуку автомобіліста на 53 — 57%, текстові повідомлення — на 35%, а розмови мобільним телефоном — на 46%.

Дослідження замовила найбільша у Великій Британії організація з безпеки дорожнього руху IAM RoadSmart. В компанії вже звернулися до уряду із проханням простежити за зростанням попиту на автомобільні розважальні системи.

"Нині ми закликаємо галузь та уряд відкрито протестувати такі системи, а також розробити стандарти, що могли б мінімізувати відволікання водіїв", — сказав Ніл Грейг, директор з політики та досліджень IAM RoadSmart.

Залиште свій коментар

Вибір редакції