Десятий чемпіонат роботів Robocon виграв Таїланд

В Бангкоку пройшов десятий чемпіонат роботів, перемогу в якому здобула таїландська команда.

Команда "Таїланд-1" таїландського приватного університету "Тхуракіт Пандіт" (Університет Підприємництва) виграла десятий Robocon - чемпіонат роботів Азіатсько-Тихоокеанського регіону в Бангкоку.

Друге місце на турнірі, в якому брали участь представники вісімнадцяти країн, посіла ще одна місцева команда - "Таїланд-2" з політехнічного коледжу провінції Кхампхенгпхет, яка виступала на чемпіонаті вперше.

Торішні чемпіони - команда В'єтнаму, яка тримала чемпіонський титул три роки поспіль, - поступилися в півфіналі команді "Таїланд-2", а команда Індонезії в півфіналі програла "Таїланду-1". Хороші результати показали команди Гонконгу та Японії. Команда Лаосу, яка виступала вперше, несподівано виграла у команди Китаю. Всі ці команди отримали спеціальні призи спонсорів чемпіонату.

Чемпіонат, який вже 10 років організовує Союз телерадіомовлення Азіатсько-Тихоокеанського регіону (Asia-Pacific Broadcasting Union, APU), проходить в три дні. У суботу команди тренувалися перед турніром, в неділю відбувся власне чемпіонат, а в понеділок пройде підсумковий науково-практичний семінар.

За умовами Robocon, командам ставиться одна і та ж задача, і задаються параметри як самих роботів, так і тих можливостей, якими роботи повинні володіти для виконання завдання. Завдання і параметри на наступний чемпіонат оголошуються відразу після закінчення попереднього, щоб у команд був цілий рік для створення роботів і їх підготовки до змагань.

Цього року змішані команди з керованих і автоматичних роботів мали на час зібрати з чотирьох деталей, як дитячу пірамідку, модель "ратхонга" - традиційного тайського плаваючого вінка зі свічкою, який запускають у воду під час осіннього свята Лой Кратхонг. Крім того, роботи повинні були і покласти цю модель на балансуючу дошку-гойдалку, яка зображує поверхню річки. Найскладніша дія: встановити на "свічку", що стоїть на балансуючій дошці "Кратхонг" ковпачок, що символізує полум'я, тобто "запалити свічку" - дісталася автоматичним роботам. При виконанні завдання роботам на додаток до рухів збірки "Кратхонг" доводиться швидко пересуватися по майданчику і долати "міст".

Найкращий результат чемпіонату показали роботи таїландського університету "Тхуракіт Пандіт", що виступали за команду "Таїланд-1". Вони зібрали, "поставили на воду" і "запалили" свій "Кратхонг" за 1 хвилину і 4 секунди. Інші команди-півфіналісти і фіналісти домоглися результатів 1 хвилина 6 секунд і 1 хвилина 8 секунд відповідно.

Після вручення призів чемпіонату керівники Дев'ятого національного (урядового) телеканалу Таїланду, господарі і організатори змагань 2011 року, передали прапор чемпіонату Robocon організаторам турніру наступного року - керівництву Державного Радіо і Телебачення Гонконгу.

Читайте також:

IBM створила революційні мікрочіпи, що імітують роботу мозку

IBM визначила 5 технологій, які змінять світ у найближчі 5 років

Вчені взялися за створення "живого" робота

Компанію оштрафували за напад робота на людину

Японські роботи грають у футбол і готують їжу

Про роботів в Японії говорять як про живих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: