Батьки, не панікуйте щодо "Момо", натомість турбуйтеся про YouTube Kids – The Guardian

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Користувачі скаржаться на величезну кількість небезпечного контенту.

Тоді як жахлива гра "Момо", яка начебто закликала дітей до самогубств, виявилась фейком, то небезпечний і насправді тривожний контент на Youtube Kids продовжує існувати і поширюватися.

Про це у своєму матеріалі на The Guardian пише оглядач відеоігр Кеза Макдональд.

Вперше я почула про "Момо" в групі WhatsApp місцевих батьків. Хтось зробив скриншот публікації в Facebook про жахливу маріонетку, яка нібито з'являлася в телефонних повідомленнях дітей, які нічого не підозрюють, і вставлялася в відеоролики на YouTube, поширюючи поради про самопошкодження та насильницькі дії. Я відреагувала підозріло: навряд чи це перший випадок, коли щось в Facebook виявиться неправдою, і гра "Момо" здавалася надто складною - занадто зловісною - щоб бути реальною.

Виявилося, що "Момо" дійсно була обманом, вірусною приголомшливою історією, яка керувалась лякливим іміджем і занепокоєнням батьків про безпеку дітей в Інтернеті.

Відео"Ну що, пограємо?": як захистити підлітка від популярної страшилки Момо

Інтернет-страшилка, з якою вже мала справу поліція в Аргентині, дісталась України. В середині серпня у Кривому Розі з шостого поверху стрибнула дівчинка. У її телефоні знайшли слід цього монстра. Момо - це інтернет-персонаж, який надсилає підліткам у месенджері шокувальні зображення і підбиває їх до агресії, а потім і до суїциду. ТСН.Тиждень дослідив, що варто сказати своїй дитині, якщо вона раптом спитає: "Мамо, а ти боїшся Момо?".

"Ну що, пограємо?": як захистити підлітка від популярної страшилки Момо

На YouTube Kids є відео з порадами про самогубство, вставлені в інші нешкідливі мультфільми як злий "жарт" - вони навіть не пов'язані з "Момо". Батьки помітили їх раніше; американський педіатр Фрі Гесс записав і задокументував одне на pedimom.com. І це, на жаль, верхівка айсберга, коли йдеться про неприйнятний контент на відеоплатформі, навіть у версії, яка призначена для дітей.

YouTube роками боровся з тривожними відео, але публікація Medium 2017 року, написана письменником і художником Джеймсом Брідлом, привернула широку увагу до цієї проблеми, почавши безліч історій про різні жахи, які можна знайти в додатку YouTube Kids. Під час пошуків з'являлися лякливі відеоролики про свинку Пеппу у дантиста або катування Міккі Мауса. Дивні сексуалізовані відео диснеївських принцес було легко знайти. Так звані канали для родин показували, як діти мочаться, отримують поранення або кричать в явному жаху - в результаті батько, який керував одним таким каналом, позбувся батьківських прав над двома своїми дітьми.

YouTube видалив безліч гірших відео, які раніше були поширені на платформі, але вони просто продовжують з'являтися, знаходячи нові способи обійти алгоритм. Останній великий скандал пов'язаний з виявленням "м'якого педофільного кільця", що діє в коментарях на YouTube, де чоловіки залишають лякливі коментарі на відео дітей і обмінюються номерами, щоб ділитися іншими зображеннями.

Ключовим недоліком YouTube тут є те, що він використовує систему "позначки" для пошуку і очищення недоречного контенту, що означає, що хтось повинен фактично переглянути відео, яке розглядається, і повідомити про нього, перш ніж що-небудь буде зроблено. Попередня модерація, коли відео не потрапляють на YouTube Kids доти, доки їх повністю не перегляне людина, - це єдиний спосіб захистити платформу від зловмисників. Але YouTube не проявив бажання до цього, замість цього підкреслюючи свої "надійні" функції складання звітів про контент у своїх відповідях на ці постійні суперечки.

Коли ви завантажуєте додаток YouTube Kids, на головному екрані він говорить вам таке: "Ми докладаємо всіх зусиль, щоб забезпечити більш безпечну роботу з YouTube, але жодна автоматизована система не є ідеальною". Правда полягає в тому, що YouTube ніколи не призначався для того, щоб бути платформою для дітей, і я абсолютно не вірю в його здатність адаптуватися до цієї ролі.

Навіть в менш екстремальних ситуаціях YouTube може стати мінним полем для батьків. Коли мій підліток пасинок був п'ятирічною дитиною, яка була одержима поїздами і навіть не вміла читати, ми одного разу залишили його дивитися відео поїздів, що заходять на станції, на iPad протягом декількох хвилин, і повернувшись, побачили його, як він невинно дивиться відео аварій поїздів, які з'явилася в рекомендаціях. Наразі, відтоді, як він давно перейшов з дитячого YouTube на огидні ігрові канали, ми регулярно маємо гнітючі розмови про те, яка з його улюблених знаменитостей на YouTube нещодавно зробила щось неймовірно дурне, наприклад, сказала слово на N під час онлайн-трансляції або порадила комусь в коментарях вбити себе. Це навіть не згадуючи про "альт-правих", про особистостей, які виступають проти соціальної справедливості, яких алгоритм регулярно показує молодим користувачам-чоловікам, які дивляться відео з гри Call of Duty, або про небезпечні теорії змови, засновані на пласкій Землі або запереченні Голокосту, які нещодавно з'явилися на платформі.

Велика частина контенту YouTube Kids не є тривожною або небезпечною, але, загалом, вона жахлива. Величезна кількість завантажених для дітей відео - просто сміття: дешеві пісні, засновані на алгоритмах, або безглузді історії з 3D-моделями або іграшками популярних персонажів, таких як Ельза, Людина-павук і Свинка Пеппа. Вони призначені винятково для отримання думок та грошей із загальних пошукових запитів, а не для розваги або навчання дітей. Друзі з маленькими дітьми регулярно скаржаться на божевільні відеоогляди з яйцями-сюрпризами або іграшками, які стали нав'язливими ідеями. Мій малюк протягом години дивився б дешеві, повторювані, нестерпно веселі відео з дитячими віршами, якби я дозволила йому.

Найпростішим рішенням для батьків маленьких дітей може бути очищення YouTube з усього: з телефонів, телевізорів, ігрових приставок, iPad і так далі. Це підхід, який ми використовували в нашому домі, який так незручно містить двох журналістів-оглядачів відеоігор і, отже, абсурдну кількість пристроїв. Вам не потрібно бути технологічним ретроградам, щоб YouTube Kids викликав роздратування й невиразне занепокоєння. Хороших дитячих розваг не бракує на Netflix, на BBC iPlayer та телебаченні, де можна перемотувати контент, а також безкоштовних рекламних ігор, призначених для молодих гравців. І немає жодних шансів, що вони зустрінуть там якісь поради із самогубства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції