Бензин замінять макулатурою

Скоро авто зможуть їздити на старих газетах і не забруднюватимуть навколишнє середовище.

Дослідники з Тулейнского університету в Новому Орлеані виявили новий штам бактерій. Унікальність мікроорганізмів в тому, що вони перетворюють целюлозу в бутанол, яким можна замінити бензин.

Штаму дали назву "ТУ-103". Бактерії можуть переробляти в бутанол старий мотлох, що складається з целюлози: старі газети, книжки тощо).

"Целюлоза міститься в усіх зелених рослинах, це найпоширеніший органічний матеріал на землі, через це багато хто мріє знайти спосіб перетворювати целюлозу в бутанол", - говорить член команди Харшед Веланкар.

Хоча з целюлози можна отримувати й інше біопаливо - етанол, вважається, що бутанол у багатьох відносинах його перевершує.

"Біо-бутанол різко зменшив би викид в повітря смогу і вуглекислого газу, а також відчутно скоротив кількість сміття, - пояснює інший учений Девід Маллін. - Крім того, біопаливо коштувало б набагато дешевше, ніж бензин".

Нагадаємо, що американським генетикам вдалося вивести бактерії, які, поїдаючи сільськогосподарські відходи, здатні виробляти більш дешевший і екологічно безпечний аналог сучасних видів біопалива.

Читайте також:

Вчені навчились виробляти електрику з цибулі

Японці навчилися дресирувати бактерії

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: