Безос запропонував NASA $2 млрд за контракт на будівництво корабля для польотів на Місяць

Безос запропонував NASA $2 млрд за контракт на будівництво корабля для польотів на Місяць

Associated Press

Раніше NASA підписало контракт з компанією Ілона Маска SpaceX.

Очільник аерокосмічної компанії Blue Origin і засновник Amazon Джефф Безос запропонував NASA два мільярди доларів в обмін на контракт з будівництва космічного корабля для польотів на Місяць.

Про це із посиланням на лист американського бізнесмена повідомляє ВВС.

"Blue Origin заповнить дефіцит бюджетного фінансування програми з розробки системи висадки людини на Місяць, відмовившись від усіх виплат впродовж цього і двох наступних фіскальних років", - вказав Безос.

Він додав, що ця пропозиція не є "тимчасовою відстрочкою" і передбачає "повну відмову від виплат".

За це підприємець хоче, щоб NASA повернуло контракт на створення посадкового модуля "в потрібне русло" і підписала угоду з Blue Origin.

Як повідомлялося, у квітні американське космічне агентство надало контракт на 2,9 мільярда доларів компанії Ілона Маска SpaceX, відмовивши корпорації Безоса.

У NASA цей крок пояснили, зокрема, браком фінансування, вказавши, що з очікуваних від Конгресу 3,3 млрд доларів отримали на будівництво посадкового модуля на Місяць лише 850 млн доларів.

Blue Origin Джеффа Безоса та оборонна компанія Dynetics оскаржили обрання переможця в Головному контрольному управлінні США (GAO). 

Представники компанії Безоса, зокрема, заявляли, що рішення NASA розширить "монополістичний" контроль SpaceX в освоєнні космосу.

Контракт NASA є частиною програми Artemis ("Артеміда"), в межах якої в 2024 році планується повернення американських астронавтів на Місяць і проведення досліджень в районі його Південного полюса, де, як очікується, мають бути запаси води у вигляді льоду.

Як вказує NASA, ці ресурси стануть ключовими для тривалих місячних місій, а також зможуть забезпечувати дослідження далекого космічного простору.

Нагадаємо, що у 1969-1972 роках на Місяці побували 12 американських астронавтів. Відтоді люди не були на супутнику Землі. 

Новини світу: як минув космічний політ Джеффа Безоса

Новини світу: як минув космічний політ Джеффа Безоса
Наступна публікація