Білі акули діють, як серійні вбивці

Вчені з’ясували, що під час полювання білі акули користуються правилами серійних вбивць.

Великі білі акули під час полювання використовують ту ж стратегію, яку застосовують серійні вбивці.

Про це повідомляється у дослідженні з журналу Journal of Zoology. У великих білих акул давно склалася репутація ефективних хижаків.

Проте до теперішнього часу у зоологів не було чіткого уявлення про те, як саме вони вистежують і вбивають своїх жертв. Щоб з'ясувати тактику морських хижаків, автори нового дослідження скористалися методикою географічної профілізації, яку криміналісти використовують для пошуку злочинців.

Суть цієї технології є простою: поліцейські аналізують географію скоєних злочинів і висувають припущення, де може жити або працювати зловмисник. Ця методика вже дозволила криміналістам вивести декілька закономірностей.

Так, зазвичай вбивці розправляються зі своїми жертвами недалеко від місця помешкання або роботи, проте в безпосередній близькості від "лігва" вони працювати бояться.
Автори нової роботи спостерігали за поведінкою акул біля Острова Тюленів, який знаходиться неподалік від узбережжя Південної Африки.

На острові мешкають близько 64 тисяч південноафриканських морських котиків. Котики є невід'ємною частиною меню акул. В цілому вчені проаналізували 340 нападів, здійснених акулами в межах двох кілометрів від острова. Дослідники зробили висновок, що акули не хаотично плавають довкола острова в очікуванні випадкової жертви, а користуються декількома правилами.

По-перше, приблизно в 90 метрах від острова в акул була власна "база", звідки вони і вирушали на полювання. Хижаки, що знаходяться на базі", добре бачать острів, тоді як котикам лігво акул з суші не видно.

По-друге, акули вважали за краще нападати на свої жертви у сутінках. По-третє, жертвами хижаків найчастіше ставали молоді котики, що плавали наодинці. Крім усього іншого, акули переважно нападали на котиків у відсутність "конкурентів".

Описане дослідження було проведене вченими спільно з колишнім поліцейським детективом Кимом Россмо. Він не вперше співробітничає із зоологами. Влітку 2008 років вийшла стаття, в якій дослідники разом з детективом описували особливості поведінки бджіл, також використовуючи методику географічної профілізації.

Читайте також:

"Розумні" лампочки управляються дистанційним пультом

Японці розробили паспорт з електронним екраном замість фото

Вчені знайшли ефективний метод лікування ВІЛ

Пращурів сучасних людей навчили працювати "хоббіти" 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: