Білоруські інтернет-кафе зобов'язали збирати дані про відвідувачів

Користуватися послугами інтернет-кафе буде дозволено тільки тим, хто пред'явить документи.

Уряд Білорусі зобов'язав власників комп'ютерних клубів та інтернет-кафе збирати і зберігати дані про відвідувачів. Про це повідомляє Electroname.com. Відповідну постанову було прийнято Кабінетом міністрів 29 квітня.

Згідно з постановою, користуватися послугами інтернет-кафе буде дозволено тільки тим, хто пред'явить документи. При цьому дані про особу відвідувача персонал закладу зобов'язаний фіксувати і зберігати.

Крім того, персоналу наказує вести електронний журнал, в який включаються відомості про "доменні імена чи IP-адреси інтернет-ресурсів, з якими користувач здійснив з'єднання".

Дані про відвідувачів адміністрація інтернет-кафе зобов'язана зберігати протягом року з моменту надання послуги.

Документ набуває чинності з 1 липня 2010 року.

Постанову уряду було прийнято відповідно до президентського указу про регулювання білоруського інтернету, підписаним на початку 2010 року. В указі також торкалися теми контролю за відвідувачами інтернет-кафе, правда, вимоги до власників закладу були менш конкретні.

Положення указу стали об'єктом критики з боку журналістів і правозахисників. На їхню думку, влада, зокрема, створила умови для обмеження доступу громадян до опозиційних сайтів та блокування цих ресурсів.

Читайте також:

Половина користувачів соцмереж ризикують стати жертвою кіберзлочинців

Німецькі поліцейські подали скаргу за порівняння їх з інтернет-гестапо

У Китаї заарештували жінку, яка написала в Інтернеті про новий землетрус

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: