Більше війн, зґвалтувань і безробіття: вчені розповіли, як глобальне потепління змінює людство

У новому дослідженні науковці зосередилися на соціальному та економічному аспектах впливу глобального потепління на світ.

Група вчених із США дослідила, як глобальне потепління впливає на соціальне та економічне життя всього людства. Так, учені повідомили про поступове зростання боротьби за ресурси.

Результати своїх досліджень вони опублікували в американському журналі Science, повідомляє видання IFLScience.

"Разом зі спекою підвищується й рівень колективного насильства, зокрема, під час бунтів в Індії, захоплення земель в Бразилії чи громадянської війни в Сомалі, — пишуть автори дослідження. — Зв'язок між довколишніми температурами й конфліктами є прямим". 

На думку американських вчених, високі температури "знищать" промисловіть та сільське господарство, які здебільшого залежать від природних ресурсів. І оскільки ці дві галузі визначають розвиток економіки загалом, то від потепління постраждає увесь світ.

За словами дослідників, глобальне потепління вже погіршило стан сільського господарства. І хоча на полях постійно з'являються нові культури, вони не здатні пристосовуватися до постійних змін температури.

Так, у період між 1981 і 2002 роками зміни температур коштували всьому світові 5 мільярдів доларів щорічно, бо через них зникали культурні угіддя. Також учені припускають, що врожайність кукурудзи в США до 2100 року знизиться на 82%. 

ВідеоВчені помітили ще один тривожний результат глобального потепління

Що ж до економіки, то тут результати також невтішні. Наразі глобальне потепління скорочує розвиток світової економіки приблизно на 0,3% на рік. Ймовірно, до 2100 року рівень світового ВВП знизиться на 23%.

За припущенням американських дослідників, глобальне потепління суттєво впливає на стан військових конфліктів у світі. У регіонах з нестачею харчових та водних ресурсів (викликаною глобальним потеплінням зокрема), а також з несправедливим розподілом багатств, спостерігають найвищу схильність людей до сутичок.

Так, у період з 1981 по 2006 рік кількість військових конфліктів в суб-сахарській Африці зросла на 11%. Також учені припускають, що до 2030 року кількість щорічних збройних сутичок зросте на 54%.

Насильницькі злочини також пов'язані зі зростанням температур. Стрес, викликаний глобальним потеплінням, до кінця цього століття спричинить появу ще 180 тисяч випадків зґвалтувань, 22 тисячі вбивств і 1,2 мільйона нападів. І це лише в США.

Нагадаємо, цьогоріч 165 країн світу, серед яких і Україна, підписали Паризьку кліматичну угоду щодо протистояння глобальному потеплінню. Цікаво, що на початку вересня угоду ратифікувала країна-рекордсмен з викидів шкідливих речовин в атмосферу. Нею виявився Китай.

Залиште свій коментар

Наступна публікація