Більшість придатних для життя планет - пустельні

Японські вчені заявили, що більшість із придатних для життя планет у всесвіті є пустельними. Як приклад, планету такого типу можна побачити у відомому фільмі "Дюна".

Вчені Токійського університету провели дослідження, в результаті якого виявилось, що абсолютна більшість планет, що придатні для життя є пустельними. Це зумовлено тим, що планета з таким кліматом може утримувати життя при більш несприятливих умовах ніж планети типу Землі.

Досі вважалося, що найбільш поширеними з придатних для життя планет є багаті водою світи, такі як Земля, але моделювання, проведене вченими з Токійського університету, спростовує цю гіпотезу і свідчить про перевагу пустельних посушливих планет.

Одним із цікавих результатів цього відкриття є припущення, що Венера могла бути придатною для життя зовсім недавно - лише 1 млрд років тому.

На Землі майже скрізь, де є вода, є і життя. Таким чином, вчені зробили висновок, що більшість живих організмів в галактиці зосереджені саме на водних планетах.

Однак, щоб вода могла існувати в рідкому стані, планета повинна перебувати в досить вузькій жилій зоні - на певній відстані від центральної зірки, інакше вода замерзає або випаровується.

Тим не менш, посушливі планети з рідкісними водяними оазисами, можуть стати домівкою для життя, що успішно зображено на прикладі планети Арракис з фільму "Дюна".

Відсутність океанів рідкої води на поверхні означає, що планети типу Арракиса можуть розташовуватися в набагато більш широкій жилій зоні, ніж водні планети типу Землі.

Справа в тому, що пустельна планета має на поверхні менше води, снігу і льоду, які відбивають сонячне світло назад в космос. Тому вони поглинають більше тепла і можуть підтримувати життя, навіть перебуваючи за межами жилої зони характерною для планет земного типу.

Крім того, занадто мала кількість водяної пари в надзвичайно сухий атмосфері пустельній планети не дозволяє розвинутися парниковому ефекту, а значить - жила зона розширюється ще й у бік центральної зірки.

Японські вчені створили просту тривимірну модель пустельній планети розміром із Землю. Для цього вони взяли модель Землі, залишили без змін швидкість обертання, атмосферний тиск і рівень вуглекислого газу, але видалили океани, рослинність, а також заблокували грунтові води під поверхнею.

В результаті дослідники виявили, що жила зона пустельній планети була в три рази більше, ніж водної. Повне заморожування водної планети відбувається, коли кількість сонячного світла зменшується на рівень нижче 72-90% від того, що отримує Земля.

З іншого боку, пустельна планета краще чинить опір глобальному похолоданню і замерзає при рівні сонячного випромінювання 58-77%.

Коли мова йде про нагрівання, землеподібна планета здатна витримати 135% від сонячного випромінювання, яке отримує наша Земля. У свою чергу, пустельна планета може отримувати 170% випромінювання і залишатися придатною для життя.

Все це означає, що жила пустельна планета може бути далі від центральної зірки, ніж планета на зразок Землі. У екваторіальній зоні таких планет занадто жарко для існування життя, але ближче до полюсів умови більш комфортні і можлива наявність невеликих озер і річок.

Нагадаємо, що днями вчені знайшли нову планету придатну для життя.

Читайте також:

Марсохід знайшов на Марсі скелю, в якій є всі умови для існування життя

Вчені знайшли 150 астероїдів, які здатні знищити людство

Вчені знайшли дивну планету за межами Сонячної системи

Вчені знайшли, імовірно, сліди потоків води на поверхні Марса

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: