Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біоінженери створюють флуоресцентну маску, що змінюватиме колір у разі зараження Covid-19

Біоінженери створюють флуоресцентну маску, що змінюватиме колір у разі зараження Covid-19

Експерти сподіваються, що винахід полегшить виявлення хворих.

Біоінженери з Массачусетського технологічного інституту і Гарварда взялися створити флуоресцентну маску, що сигналізуватиме про зараження новим коронавірусом.

Про це пише Science Times.

Впродовж останніх шести років біоінженери займалися розробкою датчиків, здатних виявляти такі віруси, як Ебола і Зіка. Відтоді їхня робота прогресувала, і зараз вони адаптують свої технології для боротьби з коронавірусом.

Джеймс Коллінз, професор біологічної інженерії в Массачусетському технологічному інституті, вважається піонером синтетичної біології. Він працював над інноваціями, які були б корисні під час пандемій за роки до появи коронавірусу.

2014 року його команда з біоінженерії в Массачусетському технологічному інституті почала розробку датчиків, які могли б розпізнавати присутність вірусу Ебола за ліофілізації в аркуші паперу. Їх дослідження було опубліковано в журналі Cell ще 2016 року.

Зараз команда оновлює свою технологію, щоб впоратися з поточною пандемією. Наразі вони розробляють маску для обличчя, яка випускає флуоресцентний сигнал. Коли людина чхатиме або кашлятиме, маска буде випромінювати сигнальне світіння, що вказуватиме на зараження.

Коллінз говорить, що поточний проєкт їхньої лабораторії все ще перебуває в зародковому стані, але вже показує перспективи розвитку, оскільки він може виявляти коронавірус через слину людини. За словами Коллінза, датчики складаються з ДНК і РНК, які зв'язуються з вірусом. Датчик може залишатися вбудованим у маску за кімнатної температури протягом багатьох місяців, що дозволяє використовувати маску тривалий час. Для активації сенсорам необхідна вологість і виявлення генетичної послідовності вірусу. 

Якщо технологія команди виявиться успішною, вона може усунути вади, пов'язані з іншими методами скринінгу, як-от температурні перевірки або тести на антитіла.

Коллінз говорить, що він передбачає: пристрій може бути використаний в аеропортах, для поїздок на роботу, а також в лікарні як спосіб попереднього обстеження пацієнтів. Він сказав, що лікарі можуть навіть використовувати маски для діагностування пацієнтів без необхідності надсилати зразки в лабораторію.

Нагадаємо, вчені виявили, що аналіз крові може бути новим методом для виявлення і надання важливої інформації про імунітет людей до інфекційних захворювань, зокрема, малярії і COVID-19. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції