Біологи порахували, за скільки років з миші можна зробити слона

Дата публікації
Перегляди
3593
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Біологи порахували, за скільки років з миші можна зробити слона

Миша вагою у 20 грам може перетворитися на двотонного "слона" за 24 мільйони поколінь / Фото: Lenta.ru

Миша зможе перетворитися на слона через 24 мільйони поколінь.

Група палеонтологів та біологів вирахувала швидкість зростання маси сучасних і стародавніх ссавців під час їх еволюції і розрахувала, що мишу можна "перетворити на слона" через 24 мільйони поколінь.

Вчені під керівництвом Алістера Еванса з університету Монаша у Мельбурні (Австралія) простежили за зміною розмірів тіла 28 рядів сучасних ссавців, які проживають на території Африки, Євразії, Північної та Південної Америки та у всіх океанах світу за останні 70 мільйонів років.

Усього вчені проаналізували 839 видів плацентарних ссавців та 82 представників сумчастих.

Зазначимо, приблизно 65,5 млн років тому відбулося останнє в історії Землі масове крейдо-палеогенове вимирання.

Воно призвело до знищення всіх сухопутних і морських динозаврів і становленню ссавців в якості домінуючої групи тварин.

Еванс та його колеги склали "генеалогічні древа" тварин із цих загонів та зіставили зміни у їхній масі та розмірах тіла із різницею в часі залягання останків їх предків.

Потім вони вирахували швидкість зростання їхніх розмірів, враховуючи можливі похибки через неповноту відомих скам'янілостей.

Виявилося, що маса тіла древніх ссавців збільшувалася із приблизно однаковою швидкістю протягом 35 мільйонів років після крейдо-палеогенового вимирання.

Як зазначають дослідники, така закономірність не зовсім відповідала їхнім очікуванням.

Вважається, що швидкість еволюції повинна знижуватися зі збільшенням маси тварини (великі ссавці витрачають більше часу на дорослішання і виношування плоду).

За розрахунками Еванса та його колег, маса сухопутних тварин збільшувалася у 100 разів за 1,6 мільйона поколінь, у 1000 разів - за 5,1 мільйона та у 5 тисяч разів - за 10 мільйонів. Китоподібні розвивалися швидше, ніж інші ссавці - аналогічного приросту маси їхні предки досягали за 1,1, 3 і 5 мільйонів поколінь.

Таким чином, миша вагою у 20 грам може перетворитися в двотонного "слона" за 24 мільйони поколінь, що помітно більше, ніж раніше передбачені 200 тисяч або 2 мільйони.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3593
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація