Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біологи відкопали найбільш підземельне створіння світу

Членистоноге живе на глибині 1980 метрів, харчується грибами і органікою.

Португальські та іспанські біологи відкрили тварину, що живе в 1980 метрах нижче поверхні землі.

Прописано це чемпіонське створіння в найглибшій печері в світі, а харчується грибами і органікою, що розклалася.

Нове створення відноситься до членистоногих, а названо воно Plutomurus ortobalaganensis. Його рідний дім - печера Крубера-Вороняча в Абхахії, чия найнижча точка розташована на 2191 метрі нижче рівня входу.

Разом з цим створінням дослідники виявили в цій карстовій печері ще три нових види - Anurida stereoodorata, Deuteraphorura kruberaensis і Schaefferia profundissima (живуть ближче до поверхні).

Всі чотири види фахівці віднесли до ногохвосткам, передає New Scientist. А вони до цих пір траплялися біологам тільки на глибинах до 550 метрів під землею.

Що стосується наземних тварин взагалі, то досі рекордсменами значилися скорпіони і комахи з однієї мексиканської печери, знайдені в 920 метрах нижче поверхні землі.

Як і більшість мешканців темних надр, рекордний новачок позбавлений очей. Проте він має плями на тілі, що для печерних істот невластиво.

Один з учасників дослідження, Енріке Бакеро (Enrique Baquero) з університету Наварри, вважає, що дана ногохвостка потрапила на великі глибини за еволюційними мірками не дуже давно, а тому організм ще не пройшов повну адаптацію до такого середовища існування.

Відкриття тварин, які прекрасно себе почувають в умовах повної відсутності світла, постійного холоду (0,5-5  градусів) і невеликої кількості їжі, може змінити наші погляди на життя глибоко під землею.

"Воно виявилося багатшим, ніж ми думали", - зазначила Анна Софія Реболейра з португальського університету Авейро, одна з авторів сенсаційної знахідки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції