Біологи вперше виявили здатність до синтаксису в тваринному світі

Особливо вчених зацікавили два типи сигналів.

синиця, весна, погода
УНІАН
Вчені вперше виявили у світі тварин здатність до синтаксису — об'єднання кількох значущих одиниць вислову в нове за змістом ціле.

Відкриття зробили японські біологи.

Чимало птахів і мавпи застосовують у своїй комунікації комбінації звуків, але всі ці сигнали не мають незалежного значення — і щодо до них не можна говорити про синтаксис.

Але біолог Тоситака Судзукі звернув увагу на те, що східні синиці комбінують різні ноти у своїх трелях. Особливо вчених зацікавили два типи сигналів— це трель, з допомогою яких синиці попереджають родичів про хижаків. Почувши її, птиці уважно оглядають околиці. Один сигнал — це фактично заклик: "Летіть сюди". А разом сигнали означають щось більш складне: "Летіть сюди, але будьте обережні".

Щоб упевнитися, що птахи здатні створювати нові пропозиції, а не випадковим чином комбінувати сигнали, Судзукі програв птахам трелі в зворотному порядку Синиці ніяк не відреагували на ці сигнали.

Вчений не може сказати, чому серед всіх видів планети синтаксис виник саме у східних синиць. Він допускає, що такі здібності зустрічаються і в інших тварин, що відрізняються розвиненими засобами комунікації, тільки людям ще не вдалося їх спостерігати.

Нагадаємо, що раніше вчені сказали, коли повернуться динозаври. Фільм "Світ Юрського періоду" може стати реальністю. Вчені провели дослідження, за підсумками якого прийшли до висновку, що вимерлі види динозаврів можна буде оживити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: