Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Не всі кити вміють так полювати.

Деякі кити використовують під час полювання пастку з бульбашок повітря – зафільмувати цей красивий процес вдається нечасто.

Втім морські біологи з Гавайського університету в Маноа змогли зробити рідкісні кадри незвичного полювання горбатих китів.

Вони вивчили процес з двох боків – згори китів знімав дрон, а до самих тварин були прикріплені камери, аби вивчити полювання зсередини.

Так, група китів оточує скупчення риби, по черзі вони видихають під водою, створюючи повітряні бульбашки, які оточують здобич. Вибратися звідти риба не може. Іноді кити полюють так і самотужки.

Цікаво, що такий вид полювання скидається на вивчену поведінку, адже не всі горбаті кити використовують бульбашкові пастки. Водночас припускається, що деякі популяції винайшли цей метод через винищення китобоями. Бульбашкова пастка дозволяє тваринам швидко з'їсти багато здобичі.

Раніше морські біологи вперше записали та поширили "сумну" пісню найбільш рідкісного в світі кита. Після довгих років безконтрольного полювання вид цих китів так і не зміг відновитися.

Тим часом екологи обурюються, що у XXI столітті досі є китобійний промисел і не вбачають необхідності у його існуванні. Чи знищить людство величезних ссавців комерційним полюванням - читайте в матеріалі ТСН.ua.

полювання на китів, китобої, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції