Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біологи зіграли з папугами в азартну гру і виявили в них розуміння ймовірності

Виявляється, це не унікальна здібність приматів.

Папуги кеа можуть розуміти вірогідність події. До цього вважалося, що зважувати шанси на основі наявних даних – унікальна здібність людей та деяких інших приматів.

Такого висновку дійшли новозеландські вчені, чия робота опублікована в науковому журналі Nature Communications, передає Science Alert.

Так, під час експерименту з шістьома папугами зіграли в просту азартну гру. Прозорі контейнери заповнили різною кількістю чорних та помаранчевих паличок. До цього папуг привчили, що за перші буде винагорода, а за другі – ні. Потім експериментатори одночасно витягали палички з контейнерів і тримали у кулаку, а папуга мав вгадати, де чорна паличка.

Папуги бачили кількість паличок різного кольору у контейнері і змогли визначити ймовірність того, що з них витягнуть потрібну.

При цьому птахи підлаштовувались під ускладнення гри та не хотіли співпрацювати з дослідниками, які "шахраювали".

Експеримент з папугами_2
© Amalia Bastos

Нагадаємо, дослідження поведінки тварин можуть бути шляхом до появи багатьох передових технологій. Провідні технологічні компанії на кшталт Apple, Google та Facebook масово винаймають нейробіологів. Їхні знання з поведінки тварин застосовуються для розроблення нових технологій – від механізмів усунення сторонніх звуків під час дзвінку та інтерфейсів типу Siri.

Вчені прогнозують, що у майбутньому, завдяки нейробіології, вдасться створити справжній технологічний прорив і розробити штучний інтелект, здатний самостійно аналізувати інформацію та ухвалювати рішення. І усе це – завдяки дослідженню поведінки тварин на кшталт мишей, птахів та риб.

Плейлист 18 відео Добірка кумедних витівок тварин

Добірка кумедних витівок тварин

Залиште свій коментар

Вибір редакції