Біологи знайшли в Японії термітів, які повністю відмовилися від сексу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Учені вперше показали, що у цих комах не завжди панує статева рівність.

Біологи виявили в Японії колонії термітів, що складаються з самок, здатних виробляти потомство без участі самців.

Про це повідомляє Science Alert.

Раніше вважалось, що у колоніях термітів завжди панує статева рівність – вони містять однакову кількість самців і самок, що розмножуються статевим шляхом. "Ми вперше показали, що це не обов'язково так", - зазначив Тосіхіса Ясіро з Кіотського університету.

Ясіро і його колеги знайшли підвид "амазонок" серед колоній термітів виду Glyptotermes nakajimai, що населяють прибережні ліси Хонсю, Окінави і інших островів. Вчені виловили кілька десятків особин і всебічно вивчили їх.

Серед цих комах не було носіїв Y-хромосоми, а в тілі королев не було ніяких натяків на присутність чоловічих статевих клітин. При цьому вони активно відкладали яйця.

Як виявилося, всі колонії термітів, незалежно від способу розмноження, були близькими родичами один одного. Партеногенез – розмноження без запліднення – виник у загального пращура термітів Glyptotermes nakajimai, що розмножуються без участі самців.

Аналіз мутацій ДНК вказав на те, що перші терміти-"амазонки" з'явилися щонайменше 14 млн років тому в результаті подвоєння однієї з хромосом.

Нагадаємо, австрійця засудили до тюремного строку за випадкове вбивство десятків колоній бджіл. Фермер обробив свої дерева небезпечним пестицидом.

ВідеоНа Одещині невідома комаха вклала на реанімаційне ліжко 30-річну жінку

Жителька села Тузли увечері відпочивала з чоловіком біля лиману. Сіла на простирадло, розстелене на траві, і тут її за ногу щось ужалило. Уже за кілька годин її доправляли в тяжкому стані до лікарні. Фахівці підозрюють - це був павук-каракурт, відомий іще як чорна вдова. Саме зараз у павуків період парування, і вони надто агресивні.

На Одещині невідома комаха вклала на реанімаційне ліжко 30-річну жінку

Залиште свій коментар

Вибір редакції