Біологічний час зробили двовимірним

Вчені запропонували новий погляд на біологічний час - це не вісь, а двовимірна поверхня в тривимірному просторі.

Двовимірний час. Модель
Двовимірний час. Модель вчених
Американські вчені запропонували новий погляд на біологічний час - виявилося, що для багатьох завдань час зручно представляти не у вигляді осі, а у вигляді двовимірної поверхні в тривимірному просторі.

В рамках нового підходу час запропоновано уявити як двовимірну поверхню, яка задається таким чином: є центральна вісь, що представляє собою звичайний час; уздовж неї "іде" перпендикулярний вектор, що обертається з великим періодом 24 години, до якого додані періоди таких процесів, як дихання і серцебиття.

У результаті кінець вектора описує певну криву в просторі, яка може розглядатися як графік біологічного процесу. Крива при цьому розташовується на гелікоїді - так званій гвинтовій поверхні, що нагадує за формою штопор. Ця поверхня і являє собою біологічний час.

За словами вчених, новий спосіб представлення часу буде корисний при візуалізації даних, зокрема для порівняння біологічних ритмів різних організмів. Наприклад, за подібного підходу, одразу помітна різниця між біологічним ритмом організму під час сну та в інший час.

Читайте також:

Вчені створили тривимірну нанокарту Землі

Місячні кратери виявилися гігантськими батарейками

Японці створили омолоджувальну жуйку із платини

Причиною старіння виявилася особлива молекула

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: