Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Біологиня помітила невідомий гриб-паразит на фото у Twitter: його назвали на честь соцмережі

Біологиня помітила невідомий гриб-паразит на фото у Twitter: його назвали на честь соцмережі

Жінка побачила крихітні точки на тілі багатоніжки.

Біологиня Ана Софія Реболейра знайшла на фотографії колеги з США у Twitter крихітні точки на тілі багатоніжки, які виявилися невідомими раніше грибами. Пізніше їх назвали на честь соцмережі.

Про це пише Science Times.

Реболейра переглядала Twitter, коли натрапила на пост американського біолога Дерека Геннена, в якій була фотографія багатоніжки. Жінка помітила на ній крихітні точки, які її зацікавили. Тоді вона разом із колегою Генріком Енгоффом продовжила дослідження, і виявила кілька зразків того ж гриба, що помітила на фото, на кількох американських багатоніжках у величезній колекції Музею природної історії.

Це підтвердило існування раніше невідомого виду, який належить до відділу мікроскопічних паразитарних грибів, відомих як Laboulbeniales. Це крихітні, химерні і в основному невідомі грибкові паразити, які нападають на комах і багатоніжок. Через соцмережу, де біологиня помітила гриби, їх вирішили назвати Troglomyces twitteri.

Ана Софія Реболейра зазначає, що це відкриття показує, соціальні мережі можуть призвести до несподіваних результатів.

Гриби виду Laboulbeniales висмоктують їжу у тварини-господаря, проникаючи в зовнішню оболонку за допомогою спеціальної всмоктувальної структури,коли інша половина гриба виступає на поверхні.

Близько 30 різних видів паразитичних Laboulbeniales-грибів атакують багатоніжок. Більшість з них були виявлені тільки після 2014 року. Дослідження у сфері Laboulbeniales залишаються вкрай мізерними.

Нагадаємо, російські вчені створили тютюнові рослини, які можуть світитися самоотриманим сяйвом, яке триває протягом усього життєвого циклу (від розсади до зрілості) і не має негативних наслідків для здоров'я людини. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції