Блискавка вивела з ладу американський колайдер

У колайдер Теватрон в США влучила блискавка: пошкоджено один з основних магнітів. Відновити роботу прискорювач зможе на початку квітня.

Теватрон
Колайдер Теватрон
Колайдер Теватрон, розташований в Національній лабораторії імені Фермі у США, під час сильної грози отримав удар блискавки, який "вибив" частину електрообладнання.

Блискавка також пошкодила один з дипольних магнітів, які утримують розігнані майже до світлової швидкості протони і антипротони на кільцевій "трасі" прискорювача.

Тепер колайдер потребує заміни магніту і зможе відновити нормальну роботу на початку квітня.

Зараз фахівці "розігрівають" прискорювач, який працює при температурі, близькій до абсолютного нуля, щоб замінити пошкоджений магніт.

Теватрон (Tevatron) - протон-антипротонний колайдер, кільцевий прискорювач, в якому стикаються пучки протонів і антипротонів. Він працює з 1983 року, але у жовтні 2011 року буде закритий: влада США не знайшла грошей на продовження його роботи.

Однак фізики, які працюють на ньому, все ще сподіваються випередити європейських конкурентів у гонці за бозоном Хіггса.

Бозон Хіггса - останній відсутній елемент сучасної теорії елементарних частинок так званої Стандартної моделі. Ця гіпотетична частинка відповідає за масу всіх інших елементарних частинок. Однак теорія не дозволяє точно встановити масу бозона Хіггса.

Після виведення з роботи Теватрона єдиним у світі, здатним відшукати сліди невловимої частинки, залишиться Великий адронний колайдер у Швейцарії. Зараз ВАК розганяє протони до енергії 3,5 тераелектронвольт, а проектна енергія, на яку його передбачається вивести після 2012 року, - 7 тераелектронвольт.

Читайте також:

20-метрову статую Христа в США знищила блискавка (відео)

США зупиняють свій адронний колайдер

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Потік даних з адронного колайдера перетворили на музику

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: