Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Мережі з'явилось відео, як робот-пес пасе овець і стежить за виноградниками

Робота згодом можна буде застосувати у сільському господарстві, керуючи ним дистанційно з будь-якої частини світу.

Новозеландська компанія Rocos показала, як робот-пес Спот від Boston Dynamics вчиться випасати овець і стежити за фермами. 

Ролик з'явився на YouTube.

Rocos поділилися роликом, у якому робот-собака випасає овець на галявинах, піднімається сходинками вгору, ходить виноградниками та стежить за їхнім ростом, транслюючи це за допомогою вбудованих камер у режимі реального часу.

Відео створили, щоб з'ясувати, як можна керувати за допомогою дистанційного керування своєю колекцією дроїдів. Ідея полягає в тому, що таких ботів, як Спот, можна було відправляти на місії, поки людина-оператор стежить за його роботою та керує ним з іншого кінця світу.

Наші клієнти зможуть збільшити свою робочу силу для автоматизації фізичних процесів, які часто бувають нудними, брудними або небезпечними.
генеральний директор Rocos Девід Інггс.

Однією з особливих переваг Spot є його спритність: його чотири ноги дозволяють йому пересуватися усіма видами місцевості, що робить його ліпшим за робота на колесах. Він також вміє знову підніматися, якщо спотикається і падає.

Які ще переваги є у робота-пса від Boston Dynamics: 

  • цілодобовий контроль полів;
  • перевірка зростання врожаю чи дозрівання фруктів;
  • вміє ходити, кататися або навіть літати;
  • оснащені датчиками для оцінки довкілля;
  • перевірки на наявність проблем і шкоди, які в іншому разі залишилися б непоміченими.

Ці роботи можуть бути використані дійсно задля користі. Вони можуть потенційно використовуватися в зонах лиха, і вже використовуються для моніторингу інфраструктури енергетичної промисловості тощо. 

Щодо випасання овець, то Спот ще не навчений робити це добре, бо не володіє швидкістю справжньої собаки, яка потрібна для успішного контролю стада. Однак в найближчі роки таким роботам, як Спот, можуть знайти застосування в усіх сферах в сільському господарстві та інших галузях. Вони можуть навіть еволюціонувати, щоб мати більш приязний вигляд.

Нагадаємо, китайські вчені спільно з колегами зі Сполучених Штатів розробили м'якого робота, що відрізняється особливою міцністю і здатністю швидко пересуватися. В його основу покладені здатності таргана. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції