Бразилія готує промислово-бананову революцію

Вчені Бразилії готують масштабну технологічну революцію у виробництві пластику. Вони наполягаються, що з часом їх винахід зможе замінити звичайний автомобільний пластик і навіть алюміній та сталь.

Базильські вчені запропонували виробляти пластик з нової сировини, яку вони назвали "наноцелюлозою". Цей матеріал будуть добувати з бананів і ананасів, а також із шкаралупи кокосів і агави.

Свою нову розробку дослідники з університету Сан-Паулу представили на черговому засіданні Американського хімічного суспільства.

Як повідомляється, технологія отримання сировини досить проста - листя, стебла та інші частини рослин завантажуються у прилад, що нагадує пароварку, де відбувається нагрівання.

Окрім бананової шкірки в пароварку додаються якісь хімічні речовини, про які в прес-релізі нічого не говориться.

На виході отримують дрібну пудру, схожу на тальк. Це і є наноцелюлоза - сировина для виробництва пластику.

Далі в доповіді бразильських вчених починаються дива. Стверджується, що з одного кілограма наноцеллюлози можна буде виробляти 100 кілограмів пластику. Тобто частка вихідної сировини в кінцевому продукті - 1%. Які саме речовини складуть інші 99% - невідомо.

Глава дослідження Алсідеш Леан заявив, що отриманий матеріал на третину легше кевлара, і при цьому - в 3-4 рази міцніше його. Варто відзначити, що волокно кевлару у п'ять разів міцніше сталі.

Крім того, новий пластик буде біорозкладаним.

"Ми сподіваємося, що з часом наш матеріал витіснить не тільки звичайний автомобільний пластик у приладових панелях, бамперах і панелях кузова, але й алюміній зі сталлю в інших частинах машин", - йдеться у доповіді.

Автомобілі з наноцеллюлози стануть міцніше, легше, а відслугувавши свій час - на звалищі з часом перетворяться на нешкідливі або навіть корисні для природи речовини.

До того ж, зазвичай недешевий спочатку продукт буде коштувати копійки при масовому промисловому виробництві.

Читайте також:

Канадці побудують електромобіль з коноплі

Вчені запропонували боротися з космічним сміттям за допомогою лазера

У Лондоні з’явилось перше водневе таксі

Вчені розробили робота-чайку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: