Брехню навчилися визначати за почерком

При написанні вигаданого тексту добровольці сильніше натискали на перо, робили більш довгі розчерки і писали більш великими літерами.

Ізраїльські вчені виявили, що почерк людини змінюється, коли він бреше. Це дослідження відкриває шлях до розробки нових детекторів брехні, потенційно більш точних, що засновані на міміці, жестикуляції, русі очей і фізіологічних показниках.

Вчені з Університету Хайфи запропонували 34 добровольцям написати на два абзаци, один з яких містить опис реальної події з їхнього життя, а інший - вигадану історію. Для письма використовувалася система ComPET, що складається з комп'ютерного планшета, бездротового електронного пера з датчиком сили натиску і програми для аналізу введеного тексту.

Порівняння абзаців показало, що при написанні вигаданого тексту добровольці сильніше натискали на перо, робили більш довгі розчерки і писали більш великими літерами, ніж у "правдивих" абзацах. Швидкість листа не змінювалася. Ці відмінності були невловимі оком, проте легко виявлялися при комп'ютерній обробці.

На думку дослідників Гіла Луріі (Gil Luria) і Сари Розенблюм (Sara Rosenblum), такі зміни почерку при письмовому викладі помилкової інформації обумовлені більш напруженою роботою мозку, придумують її.

Професор психології з Хартфордшірського університету Річард Уайзмен (Richard Wiseman) назвав результати дослідження багатообіцяючими, проте відзначив, що їх необхідно підтвердити в більш масштабних експериментах.

Читайте також:

Африканське походження людини знову піддали сумніву

Учені знайшли докази позаземного походження життя

У США відмовилися показувати фільм про теорію Дарвіна

Стало відомо, звідки взявся СНІД

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: