Британці створили "рідкого термінатора" (відео)

Британські учені розробили новий вид особистого захисту для солдатів, поєднавши "рідку броню" і кевлар. Розробники назвали нову речовину "кулестійким кремом".

Дослідники з британської компанії BAE Systems створили новий вид особистого захисту для солдатів, поєднавши "рідку броню" і стандартний кевлар (синтетичне рідке волокно).

"Рідка броня" є кремоподібною в'язкою субстанцією, що здатна моментально тверднути при сильному ударі. Передбачається, що використання подібного матеріалу дозволить значно знизити вагу бронежилетів нового покоління. Розробники назвали нову речовину "кулестійким кремом".

Випробування "рідкої броні" відбулися на початку липня 2010 року. Для перевірки надійності нового матеріалу використовувався пневматичний пістолет, що стріляє сталевими кулями. Швидкість польоту такої кулі досягала 300 метрів на секунду. Постріли робилися по двох тестових стендах.

Один такий стенд представляв собою броню, складену з 31 шару кевлара, а другий - десять шарів кевлара, що чергуються з "рідкої бронею". Суміш кевлара і "кулестійкого крему" показала кращий захист, ніж звичайна кевларова броня. Склад нової рідини розробник не розкриває.

Слід зазначити, що експерименти з неньютонівською рідиною проводилися і раніше. Зокрема, в 2009 році у Великобританії був створений гель D3O, здатний загусати при попаданні в нього кулі. Цей гель планувалося використовувати при виготовленні касок і бронежилетів, проте він досі не знайшов військового застосування.

Створенням "рідкої броні" в США займається компанія Armor Holdings, яка вже представила свою розробку Управлінню перспективних дослідницьких проектів (DARPA) Пентагону.

Як проводилися випробування, можна подивитися на відео:

Читайте також:

General Motors разом із NASA зроблять авто безпечнішими

ESA покаже зближення з астероїдом у прямому ефірі

Французькі хірурги повністю пересадили обличчя "людині-слону"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: