Британські дослідники розробили "роботів-медуз"для сканування морського дна

Британські дослідники розробили "роботів-медуз"для сканування морського дна

pixabay.com

Вони створені на допомогу археологам, які вивчають затонулі кораблі.

"Роботи-медузи"- це проєкт учнів з університетів Саутгемптона та Едінбурга. Будівництво розроблених на основі "найефективнішої плівки" природи, медузи Aurelia aurita.

Про це повідомляє Еxpress.

Ці тварини можуть швидко та ефективно плавати в океані, особливо на великі відстані. Підводний робот, як і медуза, використовує резонанс для руху.

Вчені імітували техніку медузи. Вони створили гумову мембрану, яка охоплює 8 гнучких ребер, надрукованих на 3D-принтері.

Разом вони формують рухомий дзвін. Крихітний поршень в голові робота б'є в дзвін, змушуючи гумову мембрану вібрувати. Це відповідно створює поштовх.

Останні випробування свідчать про те, що такий спосіб плавання для робота у 50 разів ефективніше, ніж у невеликих підводних апаратах з пропелерами.

"Чарівність такими організмами як медузи і кальмари зростає. У них немає скелетної структури, але це не заважає їм чудово плавати", - зазначив Франческо Джорджо-Серче з Единбурзького університету.

"Я був дійсно здивований результатами. Так, я був впевнений, що дизайн спрацює. Але ефективність робота була набагато більше, ніж я очікував", - додав його колега Тьєррі Бужард.

Нагадуємо, що у Південній Кореї розробили нашийник, який перекладає гавкіт собаки. 

Наступна публікація