Британські вчені заявили, що хворі COVID-вакциновані є не менш заразними за нещеплених

Дата публікації
Перегляди
2644
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Британські вчені заявили, що хворі COVID-вакциновані є не менш заразними за нещеплених

Фото: Associated Press

Науковці проаналізували дані понад двох сотень людей, члени сімей яких заразилися COVID-штамом "Дельта".

Після захворювання на COVID-19 вакциновані від коронавірусу пацієнти можуть заразити близьких із такою ж ймовірністю, як і нещеплені інфіковані. 

Про це із посиланням на оприлюднене в журналі Lancet дослідження Імперського коледжу Лондона і Агентство з безпеки здоров'я Великої Британії (HSA) повідомляє The Guardian.

Зазначається, що науковці проаналізували дані 204 побутових контактів 138 осіб, інфікованих COVID-штамом "Дельта". Понад дві сотні учасників дослідження, після виявлення захворювання в одного з членів їхньої сім'ї, щодня впродовж двох тижнів здавали тест на коронавірус.

У підсумку, 53 людини заразилися. Водночас 31 із них був повністю вакцинованим, а ще 15 - не мали жодного щеплення.

"Дослідження показало, що, хоча вакцинація проти COVID-19 має вирішальне значення для запобігання важким захворюванням і смерті, навіть повністю щеплені люди заражаються вірусом і передають його далі'', - вказали експерти.

Зауважується, що домогосподарства є ключовим місцем передачі коронавірусу. "Тривалі щоденні контакти з інфікованою людиною пов'язані з підвищеним ризиком зараження вірусом", - йдеться у матеріалі.

Водночас повністю вакцинований контакт має близько 25% ймовірності заразитися вірусом від інфікованого члена сім'ї, тоді як нещеплений контакт - близько 38%. 

"На подив, ми виявили, що вже через три місяці після отримання другої дози вакцини ризик зараження був вищим, ніж після нещодавній вакцинації, - додали автори дослідження. - Це говорить про те, що захист, викликаний вакциною, слабшає приблизно через три місяці після другої ін'єкції".

Втім, експерти наголошують на важливості вакцинації і ревакцинації, зазначаючи, що нещеплені люди не можуть покладатися на імунітет тих, хто повністю вакцинований. І якщо повністю вакциновані люди заразяться, вони залишаться захищеними від тяжких хвороб та смерті та, як правило, матимуть лише легкий перебіг.

Раіше повідомлялося, що один із бюджетних антидепресантів, відомий як "флувоксамін", може знижувати ризик госпіталізації серед амбулаторних хворих, у яких на ранньому етапі діагностували COVID-19.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
2644
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація