Британський вчений пояснив, чому восени жовкне листя

Вчений пояснив, що скидання листя є для дерев тим самим, що для людини - відвідування вбиральні. Скидаючи листя, дерева звільняються від накопичених всередині зайвих речовин.

Британський вчений запропонував нову теорію, яка пояснює, чому з настанням осені листя на деревах змінює колір і опадає.

Традиційно вважається, що з падінням температури повітря дерева переходять в режим економії ресурсів, для чого скидає листя, щоб не доводилося його витрачати на нього ресурси.

Проте професор Брайан Форд вважає, що скидання листя є для дерев тим самим, що для людини - відвідування вбиральні. Скидаючи листя, дерева звільняються від накопичених всередині зайвих речовин.

"Ми тривалий час тлумачили важливість листя як органу зберігання енергії, за допомогою фотосинтезу та гомеостазу через випаровування. Але листя також використовується і для виведення з дерева небажаних речовин. Тому всі рослини скидають своє листя", - заявив президент Кембриджського суспільства прикладних досліджень.

Професор з'ясував, що незадовго до скидання листя у них збільшується рівень таких потенційно шкідливих компонентів, як танін і оксалат. Рівень важких металів у листя, яке вже готове опасти, теж зростає, і, очевидно, ці речовини дерево віддасть перевагу швидше видалити, ніж залишити зберігати на зиму, впевнений дослідник.

Крім того, скидання листя не є причиною нестачі вологи. Адже рослини, які живуть у воді, також скидають листя.

"Важливо розуміти, що відбувається восени, коли листя стає червоним або жовтим, а потім опадає. У рослин відбувається щорічне, так би мовити, спорожнення", - зауважив він.

На думку професора, це не повинно заважати людям отримувати естетичне задоволення від яскравих фарб осені.

Читайте також:

Вчені встановили небезпечні місця впливу магнітного поля

Людина з'явилася на Землі після "космічного бомбардування"

Теорія відносності Ейнштейна під сумнівом: гряде відкриття паралельних світів

На Місяці знайшли воду, срібло й алкоголь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: