Були під чотири метри зростом і билися з людьми: дослідники з'ясували, як жилося гігантським предкам лінивців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Уперше вдалося знайти залишки величезного звіра - частини зуба, плечової кістки і стегна.

У центральній Америці під водою вперше виявили скам'янілості гігантського лінивця – це дало змогу дослідникам "здійснити мандрівку у часі" та дізнатись, як жив величезний звір 27 тисяч років тому.

Про це пише Live Science.

Тоді в центральному Белізі гігантський лінивець відчував сильну спрагу. Область, в якій він жив, була посушливою і зовсім не схожою на сьогоднішні густі джунглі там.

Гігантський лінивець – звір висотою до чотирьох метрів, зрештою, знайшов воду у воронці з крутими краями, що спускаються до водної поверхні. Тут він і зробив свій останній ковток. А 2014 року дайвери виявили його залишки – частини зуба, плечової кістки і стегна – під час пошуку древніх артефактів майя.

Лінивець-гігант_2
Частина плечової кістки. Lisa J. Lucero, VOPA

Хоча звірі були травоїдними, у них була різноманітна дієта, яка залежала від змін клімату – з'ясувалось, що лінивці швидко адаптувались до змін, тому і проіснували на Землі так довго.

Нові результати також розширюють уявлення про те, чому давні гіганти зникли – одним з факторів могли стати зміни клімату. Також одна з можливих причин їхнього вимирання – поява в регіоні людей 12-13 тисяч років тому.

Минулорічне дослідження виявило, що люди тієї доби, ймовірно, полювали на них – про це свідчать сліди людини всередині слідів тварини, знайдені в Північній Америці.

Так, у США на території заповідника Білі піски у штаті Нью-Мексико дослідники виявили півметрові сліди древніх ссавців, які збереглися в гіпсовому бруді – раніше на цій території було озеро, але згодом воно висохло. Знахідка виявилася примітною: усередині великих відбитків тварини інші та дрібніші – людські. Люди переслідували гігантів, ймовірно, полюючи.

Нагадаємо, раніше палеонтологи знайшли предка страхітливого Ти-рекса. Ним виявився зовсім крихітний динозаврик. Знайдений скелет допоможе вченим закрити прогалину в 70 мільйонів років, яка існувала в уявленні про еволюцію виду і зрозуміти, як Ти-рексу вдалося стати найбільш грізним хижаком в Північній Америці.

ВідеоУ Парижі на продаж виставили два скелети динозаврів Юрського періоду

Обидва - заввишки майже чотири метри. Скелет травоїдного кемптозавра учені планують продати щонайменше за півмільйона євро. А от за хижака алозавра сподіваються отримати лише 80 тисяч. 

У Парижі на продаж виставили два скелети динозаврів Юрського періоду

Залиште свій коментар

Вибір редакції