Через карантин в Італії очистилося повітря: космічне агентство показало супутникові знімки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У країні зменшилися автомобільний трафік та промислова активність.

В Італії під час карантину через спалах COVID-19 різко знизилося забруднення повітря, оскільки місцеві мешканці змушені залишатися вдома на самоізоляції.

Європейське космічне агентство (ESA) зробило анімацію, засновану на супутникових знімках.

На фото супутника Copernicus Sentinel-5P  – зниження забруднення повітря над Італією в період від 1 січня до 11 березня 2020 року, зокрема викидів діоксиду азоту.

Як відзначили в ESA, "очищення" було особливо помітним в північній Італії, що "збігається з загальнонаціональним блокуванням для запобігання поширенню коронавірусу".

Менеджер місії Copernicus Sentinel-5P Клаус Зенера сказав: "Зниження викидів діоксиду азоту над долиною річки По в північній Італії особливо очевидне. Хоча можуть бути невеликі відмінності у даних через хмарний покрив і зміни погоди, ми впевнені, що скорочення викидів, яке ми бачимо, збігається із закриттям в Італії, що призвело до скорочення трафіку і промислової активності".

Раніше NASA повідомило про подібну ситуацію у китайській провінції Хубей, в якій розшташовний Ухань.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції