Через коронавірус "Роскосмос" та Європейське космічне агентство відклали спільну місію на Марс

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Успішні марсіанські місії з висадкою апаратів на планету поки що є тільки у NASA.

Російсько-європейську місію на Марс ExoMars перенесли з літа 2020 року на серпень-вересень 2022 року у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Європі через коронавірус.

Про це повідомляє російська державна космічна корпорація "Роскосмос".

"Ми прийняли важке і, разом з тим, зважене рішення про перенесення запуску місії на 2022 рік. Вона зумовлена ​​насамперед вимогою до максимальної надійності всіх систем космічного апарату "ЕкзоМарс", а також обставинами непереборної сили, викликаними погіршенням епідеміологічної ситуації в Європі, що практично зупинило можливості робочих поїздок наших фахівців на партнерські підприємства. Я впевнений, що заходи, які ми і наші європейські колеги робимо для успішної реалізації проекту, будуть виправдані і принесуть виключно позитивні результати при реалізації місії", - заявив керівник "Роскосмосу" Дмитро Рогозін.

ExoMars - спільний проект  "Роскосмосу " і Європейського космічного агентства (ЄКА). Місія 2020 року мала стати другою спробою Росії та Європи досліджувати Марс: в 2016-му в рамках проекту ExoMars запустили модуль "Скіапареллі", який розбився об поверхню планети. 

Проект ExoMars стане першою місією, що дозволить проводити пошук ознак життя на глибині до двох метрів під поверхнею Марса, де існують унікальні умови для збереження біологічних ознак життя.

Раніше повідомлялося, що 11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 у світі.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції