Через пандемію у Європі стало вдвічі більше самотніх людей: найбільше постраждала молодь до 25 років 

Через пандемію у Європі стало вдвічі більше самотніх людей: найбільше постраждала молодь до 25 років 

Associated Press

Рівень самотності в усіх європейських регіонах нині становить вже 22%-26%, коли ще до пандемічних часі в Північній Європі лише 6% почувалися самотніми.

Кожен четвертий громадянин ЄС почувався самотнім на початку пандемії коронавірусу у квітні-липні 2020 року. Це більш ніж удвічі перевищує рівень самотності в ЄС за 2016 рік. І саме молоді люди найбільше постраждали від заходів соціального дистанціювання та карантину.

Про це йдеться у новому звіті Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії, опублікованому 26 липня. Дослідники простежили, як самотність розвивалася під час пандемії порівняно з попередніми роками для європейців будь-якого віку.

Частка 18-25-річних людей, які повідомили, що почуваються самотніми, у квітні-липні 2020 року була в чотири рази вищою, ніж у 2016 році. Серед інших вікових груп самотність все ще зростала, але не в такій мірі. 

18-25-річні зазвичай відділяються від родини та потребують підтримки однолітків. Очевидно, що пандемія вплинула на цей процес, наголошують дослідники. Однак ймовірно, молодь почувається самотньою лише тимчасово, і після зняття обмежень ситуація покращиться.

Самотність вражає всі регіони Європи, а рівень самотності, як повідомляється, становить 22%-26% в усіх регіонах. Це на відміну від допандемічних часів, коли самотність була найнижчою в Північній Європі (6% повідомляли що почувалися самотніми у 2016 році). У Західній, Південній та Східній Європі 11%-13% казали, що були самотніми.

"Пандемія коронавірусу висунула на перший план такі проблеми, як самотність та соціальна ізоляція. Ці почуття вже існували, але поінформованість громадськості про них була меншою. За допомогою цього нового звіту ми можемо почати краще розуміти та вирішувати ці проблеми", - заявила віцепрезидентка з питань демократії та демографії Дубравка Шуйка.

Звіт також включає детальний аналіз ініціатив щодо боротьби з самотністю у 10 державах-членах ЄС. Сюди входять такі ініціативи, як спеціальні телефонні номери, проєкти побудови суспільства та роботи для допомоги самотнім людям.

Нагадаємо, вчені заявили, що мільйони людей страждають від постковідного синдрому або "​довготривалого COVID-19". Лише в Англії близько двох мільйонів людей можуть страждати від безсоння і втрати пам'яті.

Наступна публікація