Через ревнощі в жінок виникають проблеми з зором

Вчені довели, що коли жінка ревнує свого чоловіка до іншої, в неї погіршується зорове сприйняття дійсності.

Вчені довели, що жіночі ревнощі мають настільки сильний емоційний вплив на представниць прекрасної статі, що погіршує їхні здібності до зорового сприйняття навколишньої дійсності.

Автори дослідження, професора психології з Делаверського університету в США, Стівен Мост і Жан Філіп Лоренсо спробували з'ясувати, наскільки сильно близькі відносини між людьми можуть зачіпати їх базові можливості сприйняття світу.

У своїй роботі вчені провели експеримент з добровільною участю гетеросексуальних пар, в якому жінкам було необхідно виявити зображення красивих ландшафтів на екрані комп'ютерного монітора, що швидко чергуються з неприємними для сприйняття зображеннями.

При цьому їхній партнер сидів поруч за екраном окремого комп'ютера і, згідно з умовами експерименту, займався оцінкою краси тих чи інших фотографій ландшафтів.

На певному етапі цього експерименту дослідник просив чоловіка переключитися з одного завдання на інше і перейти з оцінки краси ландшафтів на оцінку привабливості жінок, фотографії яких чергувалися на його моніторі.

За результатами цього експерименту жінки повинні були оцінити свою ступінь роздратованості і дискомфорту від того, що їх чоловік займався під час досліду оцінкою чужої привабливості.

У результаті аналізу отриманих даних учені встановили, що чим більші ревнощі відчувала жінка під час експерименту, тим більше відторгнення у неї викликали неприємні зображення на моніторі і тим гірше вона справлялася з виявленням зображень красивих ландшафтів.

Вчені відзначають, що таке порушення зорового сприйняття спостерігалося тільки в той момент, коли чоловік займався оцінкою чужої привабливості.

Автори дослідження вважають, що їхня робота має велике значення для вивчення взаємозв'язку соціальних відносин і здатності до сприйняття, і поглиблює уявлення вчених про те, як емоції, пов'язані із соціальним взаємодією, можуть зачіпати розумовий і фізичний стан людини.

"Емоції, які виникли в контексті соціальних взаємодій, як виявилося, можуть мати владу навіть на рівні обробки сигналів від органів сприйняття," - пишуть вчені в своїй статті.

Психологи мають намір надалі встановити, як подібні соціальні взаємодії можуть позначитися на поведінці й здатності до сприйняття у чоловіків.

Читайте також:

Стрес на роботі допомагає кинути палити

Японці створили омолоджувальну жуйку із платини

Мобільний телефон стане особистим лікарем власника 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: