Через тисячу років СНІД зникне сам

Вчені вияснили, що вірус імунодефіциту мавп став безпечним через 1000 років. З людським, вважають вони, буде так само.

Вчені з університету Арізони встановили, що вірус імунодефіциту мавп (ВІМ) є предком вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) і йому вже, можливо, мільйони років. Еволюція ВІМ до нелетальної форми тривала тисячі років. Це означає, що мине дуже багато часу, поки ВІЛ повторить його шлях.

Вчені з університету Арізони провели генетичний аналіз штамів ВІМ біля берегів Камеруну, на острові, який відколовся від африканського континенту після льодовикового періоду більш ніж 10 тис. років тому.

Їхнє дослідження ставить під сумнів попередні секвенування ДНК, які оцінили приблизний вік вірусу в кілька сотень років. Біологія і географія ВІМ поширюється від Атлантичного до Індійського океану, тому американські вчені почали сумніватися, що вірус міг поширитися на таку велику територію за такий короткий період і в підсумку виявилися праві.

Дослідники виявили чотири різних "острівних" штаму ВІМ, які були генетично відмінні від "материкових". Вони порівняли послідовності ДНК вірусів і розвиток вірусів протягом 10000 років. Комп'ютерне моделювання показало, що швидкість мутацій вірусу набагато нижче, ніж вважалося раніше. ВІМ жив у поточному стані 32000-75000 років. Це мінімальний вік ВІМ, але швидше за все він набагато старший. Така повільна еволюція смертельного вірусу не залишає шансів на те, що він найближчим часом перетворитися у відносно нешкідливий штам.

Читайте також:

Україна ввійшла в зону високого зараження СНІДом

США допоможуть Україні у боротьбі з ВІЛ/СНІДом

В Україні ситуація зі СНІДом гірша, ніж в Африці

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: