Червона планета: дослідники знайшли під поверхнею Марса озеро з рідкою водою

Дата публікації
Перегляди
5724
Червона планета: дослідники знайшли під поверхнею Марса озеро з рідкою водою

NASA

Заморожену воду на планеті знаходили неодноразово.

Під поверхнею Марса є вода в рідкому стані.

Марс

Про це повідомили дослідники з Італії після вивчення радіолокаційних даних радара MARSIS, встановленого на зонді Mars Express, - пише Медуза.

За словами вчених, їм вдалося виявити під південним полюсом планети водойму діаметром близько 20 кілометрів і глибиною до одного метра.

Якщо відкриття вчених підтвердиться, це буде першим випадком знахідки на Марсі сталого скупчення рідкої води. Заморожену воду на планеті неодноразово знаходили — лід присутній на поверхні планети на її полюсах, а також на схилах деяких кратерів і ярів.

Кілька років тому при вивченні знімків Марса були виявлені смуги, візуально схожі на потоки води, що з'являлися влітку і зникали взимку. Вчені припускали, що це можуть бути струмки з дуже солоної води, однак більш пізні дослідження показали, що, ймовірно, це потоки піску і пилу.

На Марсі вчені знайшли ознаки життя

На Марсі вчені знайшли ознаки життя

Як відомо, вчені з NASA готують реальну місію на Марс, яка запланована на 2030 рік. Раніше вони розповіли про науку у фільмі "Марсіанин", порівнявши події фільму з реальною підготовкою відправки астронавтів на Марс. Що є вигадкою, а реальністю - пропонуємо почитати в нашому матеріалі.