Червона планета: що дасть науці висадка марсохода Perseverance
Апарат шукатиме відповідь на вкрай важливе запитання — чи було життя на Марсі?

Американський марсохід Perseverance подолав майже 500 мільйонів кілометрів. За лічені години він спробує сісти на Червону планету. Посадку планують у кратері, де колись було озеро і могли лишитися ознаки життя.
Якою ще буде місія Perseverance і який стосунок до Марса має маленьке боснійське село, йдеться 18 лютого в сюжеті ТСН.19:30.
Американець Алекс дав ім'я роверу, який нині готується підкорити Червону планету. Perseverance або ж "Наполегливість", на думку Алекса, одна з головних рис людини. Хлопчина марить космосом понад три роки, відколи побував на екскурсії в музеї космонавтики.
Як виросте, Алекс мріє працювати в NASA, чи навіть стати астронавтом. Тож нинішньої посадки чекає з нетерпінням, адже ровер "Наполегливість" шукатиме відповідь на вкрай важливе запитання — чи було життя на Марсі?
Його спрямують до кратера Єзеро, який колись був дельтою річки. Якщо є які-небудь докази давнього життя, вони були би там.
Відео Новини світу: американський марсохід " Perseverance" готується до висадки на Марс
Подолав майже 500 мільйонів кілометрів. За лічені години на Червону планету спробує сісти американський марсохід " Perseverance". Посадку планують у кратері, де колись було озеро і могли лишитися ознаки життя. Якою ще буде місія " Perseverance" і який стосунок до Червоної планети має маленьке боснійське село – дивіться далі.

У боснійському селі Єзеро живе лише тисяча людей. За нинішньою посадкою тут стежитимуть пильно. Бо марсіанський кратер, у якому шукатимуть ознаки життя, названо на честь цього населеного пункту.
Під склом глава селища зберігає лист від NASA, який привіз американський посол. Кратер і село схожі, бо біля обох є русла річок, до того ж із місцевої Єзеро перекладається як "озеро". Селяни сподіваються, що така слава послугує їхній батьківщині — бодай, збільшить потік туристів.
Близько 23:00 за Києвом працівники командного центру NASA, і ровер "Наполегливість" переживатимуть так звані "сім хвилин жаху". За цей час марсохід має спуститися з верхніх шарів атмосфери на планету. Його швидкість має знизитися з 20 тисяч кілометрів за годину до швидкості пішохода. Ба більше, керувати польотом із Землі не зможуть, бо через велику відстань сигнал до апарата надходитиме з 10-хвилинною затримкою.
Проте, якщо посадка буде успішною, "Наполегливість" проведе насправді унікальні дослідження. У пошуках ознак бактерій у руслі засохлої річки збере зразки ґрунту, складе їх до контейнерів та залишить для іншого апарата, який доправить їх на Землю. А ще "Наполегливість" привезе із собою крихітний гелікоптер — його вага лише два кілограми. Саме він спробує здійснити перший в історії політ над поверхнею Марса.
Нагадаємо, що NASA запише звуки Марса за допомогою нового марсохода. Як тільки апарат торкнеться поверхні планети, він почне записувати те, що відбувається навколо за допомогою мікрофона під назвою EDL.