У новому смартфоні з'явилася "чарівна" помічниця, яка знає відповідь навіть на запитання про сенс життя, відмінна камера та низка цікавих додатків.
Зразки пристрою компанія заздалегідь роздала провідним журналістам, які пишуть про технології, щоб вони могли висловити свою думку.
Ззовні новинка не відрізняється від iPhone4, який надійшов у продаж майже півтора роки тому, однак низка внутрішніх елементів - зокрема, процесор, камера, антена і чіп зв'язку - були замінені на більш досконалі. Однак основний упор було зроблено на оновлену платформу Apple iOS 5 - система містить більше 200 нових функцій, серед яких повністю перероблена система оповіщень, інтеграція з Twitter, а також підтримка "хмарного" сервісу iCloud.
Система голосового управління Siri
"Розумна" голосова помічниця Siri в стані розуміти сформульовані простою розмовною мовою голосові запити і давати відповідь, використовуючи джерела даних в Інтернеті - "Вікіпедію", сервіс ресторанних оглядів Yelp і "розумний" пошуковик Wolfram Alpha.
Siri активується, якщо натиснути і тримати кнопку "додому", навіть якщо смартфон заблокований, або якщо піднести апарат, коли на ньому не відбувається дзвінок, до вуха.
Як пише головний оглядач технологічних новинок з The Wall Street Journal Уолт Моссберг, в його випадку Siri успішно відповіла на питання про те, хто є президентом Ірану (щоправда, не з першого разу), які є в окрузі французькі ресторани і хто грає головні ролі в серіалі "Підпільна імперія".
Крім цього, пише в The New York Times "гуру гаджетів" Девід Пог, Siri можна використовувати для установки будильника, відтворення музики, навігації, планування дня у календарі та інших завдань, які раніше вимагали багаторазових натискань на екран. Тепер досить сказати: "Розбуди мене о 7 ранку" або "Як проїхати в аеропорт", і результат відобразиться на екрані у відповідній програмі.
За словами оглядача WSJ, при голосовому наборі SMS або повідомлень електронної пошти Siri помиляється, і приблизно в 20% випадків доводиться диктувати слово або фразу заново. Але приблизно такий же відсоток помилок буває у журналіста WSJ і при наборі тексту з клавіатури. А тут можна набирати SMS навіть перебуваючи за кермом, за допомогою Bluetooth-гарнітури і зовсім не дивлячись на екран.
Цікаво, що у Siri закладено низку оригінальних відповідей на нетипові питання, наприклад, про сенс життя. На запитання про існування бога "помічниця" покаже дорогу до найближчої церкви. Якщо запитати у програми, який телефон, на її думку, є найкращим, вона зобразить здивування: "Що ви сказали?.. Існують якісь ще телефони?" Якщо ж зробити Siri пропозицію руки і серця, вона незворушно відповість: "Моя угода з користувачем не передбачає шлюб. Прийміть мої вибачення".
КамераДруге велике з помітних користувачеві оновлень в iPhone 4S - нова восьмимегапіксельна камера з підсвіченою матрицею і поліпшеною оптикою, що забезпечує більш високу якість знімків в умовах слабкого освітлення. Максимальна апертура камери виросла до f/2.4 - тепер в кадр поміститься більше.
Як пише в своєму огляді iPhone 4S колишній головний редактор техноблога Engadget Джош Топольський, різниця в якості знімків в порівнянні з iPhone 4 стає помітна одразу ж. "Якщо ви коли-небудь замислювалися про те, щоб використовувати телефон як заміну аматорської камері, можете почати сприймати цю ідею всерйоз, - пише оглядач. - 4S видає чіткі, збалансовані, повнокольорові фото з дивно низьким рівнем "шуму" і ніколи не перенасиченими кольорами".
Камера, за словами Топольского, відмінно справляється з макрозйомкою. Немає проблем і з відео Full HD - картинка така ж ясна і чітка, як при зйомці фотографій. Стабілізація відео дозволяє знімати кліпи навіть на ходу, а потім - без побоювань показувати їх навіть людям зі слабким вестибулярним апаратом.
Крім "заліза", Apple злегка допрацювала і сам додаток (він доступний всім, кому доступна iOS5) - тепер можна робити фото натисканням на кнопку збільшення гучності. Кнопка включення фотокамери також з'являється на екрані блокування, якщо двічі натиснути на кнопку "Додому". У програмі з'явилися базові функції редагування - обрізка, автоматичне виправлення контрасту, усунення "червоних очей" тощо.
Процесор, батарея, антенаiPhone 4S використовує той же процесор, що і планшетник iPad 2 - A5. У планшетника чіп працює на частоті 1 ГГц, але у випадку з телефоном Apple інформації про частоту не повідомляє. Швидше за все, вона встановлена трохи нижчою задля економії заряду батареї. Все ж ємність акумулятора компактного смартфона набагато менше, ніж у iPad. Оглядачі не можуть сказати, чи збільшилася швидкодія. Справа в тому, що змусити і попередній iPhone "гальмувати" більшість програм були не в змозі. А ігор з вражаючою графікою, які зараз перебувають в розробці та були продемонстровані на презентації апарату, журналістам, мабуть, не видали. Старі ігри, зазначає Топольський, стали працювати трохи швидше, також ледь помітно підвищилася швидкість запуску додатків.
З часом роботи від батареї в iPhone 4S трапилася річ дуже неоднозначна. З одного боку, заявлено збільшення часу безперервної розмови на одному заряді на годину - до восьми годин в мережах 3G. Одночасно, знизився заявлений час роботи в стані простою, крім того, на годину менше з однієї зарядки вдасться переглядати інтернет-сайти по Wi-Fi, пише Топольський. Щоправда, у підсумку ці дві обставини нейтралізували одна одну, і батареї, як і раніше, вистачає на повний день навіть при активному використанні.
Влітку 2010 року вихід на ринок iPhone 4 був затьмарений скандалом – коли певним чином телефон брали в руку, він одразу втрачав GSM-сигнал. Apple заявила, що в iPhone 4S використовується оновлена здвоєна антена, яка помітно покращує прийом сигналу. Однак, приміром, Моссберг з WSJ пише, що він жодної різниці в якості зв'язку не відчув, при роботі в мережі GSM-оператора AT & T iPhone 4S так само втрачає зв'язок, у тому числі під час дзвінка, як і iPhone 4. У той же час, CDMA-версія апарата для мережі Verizon такого недоліку позбавлена. Втім, якість передачі голосу відмінна.
Топольський зазначає, що у нього в Нью-Йорку зв'язок був непоганий і досить стійкий, але швидкість скачування даних, звичайно, не мала нічого спільного з заявленим Apple теоретичним максимумом в 14 Мбіт/с - вона була не вищою за 2,2 Мбіт/с .
Нове в iOS 5Користувачі одержали зовсім новий (для iOS, в Android дуже схожий був з самого початку) центр оповіщень. Twitter тепер інтегрований на системному рівні - можна, наприклад, відправити у свій мікроблог посилання на вподобану статтю прямо з браузера Safari або фотографію прямо з "Фотоплівки".
Спілкуючись з іншими користувачами i-пристроїв, тепер можна не переплачувати оператору зв'язку за СМС. У iOS5 з'явилася система безкоштовних текстових повідомлень iMessage (якщо ви не платите за трафік по-кілобайтно), які передаються через інтернет-з'єднання. Їх можна відрізнити від звичайних СМС в діалозі за кольором - синій замість зеленого.
Крім того, разом з iOS5 дебютують кілька додатків, деякі з яких доступні одразу разом з оновленням "прошивки", а інші можна скачати з App Store. "Нагадування" представляють собою повноцінний менеджер завдань, причому спрацьовувати вони можуть не тільки за часом, але і за місцем розташування користувача. Також користувачі тепер можуть купувати цифрові версії газет і журналів (поки асортимент, втім, невеликий) за допомогою пристрою "Кіоск".
Оновився і мобільний браузер Safari, який став відображати і перегортати сайти помітно швидше на iPhone 4S з його двоядерним процесором. У ньому з'явилася функція "Список читання" - в нього можна додавати сторінки, які вас зацікавили, щоб прочитати пізніше.
Нарешті, тепер iTunes на комп'ютері може синхронізувати вміст iPhone по домашній мережі Wi-Fi, включаючи музику, відео, програми, книги і фото. Крім того, для налаштування нового iPhone не потрібен комп'ютер, досить просто інтернет-з'єднання. По ньому також передаються дані для зберігання у новому "хмарному" сервісі iCloud. Там може зберігатися резервна копія вмісту iPhone (за винятком музики і фільмів), пошта, календарі, а також, у разі синхронізації з Mac, документи.
Читайте також:
Розроблений Стівом Джобсом iPhone5 вийде в 2012 році
Хакер, який зламав iPhone, прийнятий на стажування до Apple
Спадщина Стіва Джобса: перед смертю він залишив для Apple плани на кілька років
Топ-5 телефонів, здатних скласти конкуренцію iPhone5