Чому болить голова після пробіжки і як цьому запобігти. Розповідаємо на гіфках
Партнерський Матеріал
  • Кількість переглядів 3447

Є кілька причин, які можуть викликати головний біль після воркауту. Якщо головний біль постійний – це може свідчити про інше захворювання.

Головний біль після фізичних навантажень – силового тренування, пробіжки, інтенсивного плавання – псує приємне відчуття, яке зазвичай з'являється після хорошого воркауту. Він може виникати з різних причин.

Так, існує два типи головного болю під час фізичного навантаження: первинний – який зазвичай нешкідливий і може бути легко подоланий, і вторинний – який може бути спричинений іншим серйозним захворюванням.

Первинний головний біль є найбільш поширеним видом під час фізичих навантажень. Достеменно невідомо, чому у деяких людей він виникає, хоча деякі лікарі вважають, що це може бути пов'язано з розширенням кровоносних судин, викликаним напруженою діяльністю.

До загальних симптомів первинного болю належать: пульсаційний біль в одному або обох боках голови, головні болі, що починаються під час або одразу після тренування, симптоми зберігаються від п'яти хвилин до 48 годин.

Симптоми вторинного головного болю аналогічні первинному, але більш виражені. На додаток до пульсаційного болю на одному або обох боках голови людини, яка страждає на вторинний біль, можуть також відчувати блювання, ригідність шиї, подвійний зір, знепритомнення. Симптоми зберігаються протягом не менше 24 годин і тривають декілька днів поспіль.

Що може стати причиною

Проблеми з судинами. Головний біль не є стандартним явищем під час або після тренувань, як біль у боці або задишка. Під час тренувань судини розширюються і посилюється кровотік – це створює тиск, якого може бути цілком достатньо для виникнення неприємних відчуттів.

Електролітний дисбаланс. Це легко може статися після довгих пробіжок або під час спекотної погоди через рясне потовиділення. Разом із потом організм втрачає не тільки воду, але й мікроелементи (калій, кальцій, магній).

Зневоднення. Навіть якщо вам здається, що під час пробіжки ви багато п'єте, цього може бути замало. Ви маєте отримувати достатню кількість рідини протягом усього дня, а не тільки під час тренувань. Тому, якщо під час бігу ви завжди берете з собою воду, але головний біль все одно з'являється, варто переглянути питний режим або звернутися до лікаря.

Рівень цукру в крові. Головний біль може з'явитися, якщо у вас низький рівень цукру в крові. Для того, щоб виключити цей фактор, бажано робити легкі перекуси за дві години до початку тренування. Вони повинні складатися з суміші білків, вуглеводів і жирів. Також не варто забувати про такий же невеликий перекус через 20 хвилин після закінчення пробіжки.

М'язові спазми. М'язовий тиск може виникнути через погану бігову форму – слабка стопа, погана постава чи неправильна техніка бігу може призвести до болів в зоні таза, болі в суглобах (голеностоп і коліна), спині (поперековий і шийний відділи). Саме гіпертонус м'язів у шийному відділі може призвести до головного болю.

Що робити

Деякі дослідження показують, що розминка перед напруженими фізичними вправами може знизити частоту появи головного болю. Однак, немає гарантії того, що він не повернеться у людей, схильних до цього захворювання.

Лікарі вважають, що певні екологічні та медичні умови можуть підвищувати ризик повторних симптомів. Ось, фактори, пов'язані з основними головними болями під час фізичних навантажень: пробіжка в жарку або вологу погоду, тренування на великій висоті, наявність у родичів мігрені або хронічних головних болів.

Також існує низка можливих станів, які можуть викликати вторинні головні болі за фізичного навантаження. Найбільш поширені причини: кровотеча між мозком і його оболонками (субарахноїдальний крововилив), порушення кровоносних судин у або близько мозку, злоякісні та доброякісні пухлини, обструкція, що блокує перебіг інфекції спинномозкової рідини, порушення розвитку голови, шиї або хребта.

Профілактика

Більше води. Недостатній рівень води може знизити тиск в артеріях, що може обмежити кількість крові, що потрапляє в мозок. Це може викликати мігрень у деяких людей. Щоразу, коли ви тренуєтеся, спробуйте пити воду під час тренування або, принаймні, обов'язково регідратуйте її, тільки-но повернетеся з пробіжки.

Дотримуйтеся здорового харчування. Дослідження говорять, що неправильне харчування може викликати у деяких людей головний біль і мігрень. Також варто уникати вживання алкоголю або кофеїну, якщо ви схильні до головного болю або мігрені.

Крім цього, намагайтеся уникати оброблених, ферментованих або маринованих продуктів, оскільки ці продукти можуть викликати головний біль. Також не слід пропускати приймання їжі, якщо ви знаєте, що схильні до головного болю або мігрені.

Контролюйте рівень цукру. Гіпоглікемія або низький рівень цукру в крові може викликати головний біль у деяких людей. Якщо у вас низький рівень цукру і ви відчуваєте головний біль після пробіжки, спробуйте його підвищити, споживаючи такі вуглеводи, як: фрукти, зокрема, яблука і банани, цукерки і солодощі (в міру – ред.), соки.

Якщо ви продовжуєте відчувати сильні головні болі після пробіжки або несподівані головні болі під час або після тренування, негайно призначте зустріч з лікарем. Ці головні болі можуть свідчити про інше, більш серйозне захворювання.

Залиште свій коментар