Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому в голубів часто не вистачає пальців: учені запропонували неочікувану відповідь

Чим більше людської активності в місцевості, тим менше у голубів пальців, кажуть дослідники.

Якщо придивитися до голубів довкола, то можна помітити, що у багатьох з них на лапках не вистачає пальців. Учені не вперше цікавляться причиною цієї проблеми, але тепер команда дослідників у Парижі придумала нове цікаве пояснення цього явища.

Їхнє робота оприлюднене в журнал Biological Conservation, пише CNN.

Попереднє дослідження показало, що голуби втрачають пальці через інфекції або хімічні забруднювачі, але нове дослідження, проведене вченими з Національного музею природної історії і Університету Ліона, демонструє, що винним також може бути людське волосся.

Співавтор дослідження Фредерік Жіге сказав CNN, що він придумав ідею для дослідження, помітивши скаліченого голуба у ботанічному саду в Парижі.

Він відзначає, що голуби мають дуже погану репутацію в Парижі, та й взагалі в усьому світі, проте насправді птахи є "жертвами нашого бруду, нашої діяльності".

Дослідники вивчили ступінь каліцтв голубів в 46 місцях навколо французької столиці. Вони виявили, що травми ніг голубів "мають тенденцію до збільшення разом зі зростанням щільності перукарень".

Фредерік Жіге сказав, що голуби можуть втрачати пальці, бо заплутуються у людському волоссі.

"Коли вони йдуть, вони можуть наштовхнутися на мотузку або волосся", - сказав Жіге. "Воно може просто впасти, але іноді зав’язується вузликом навколо пальця, і в підсумку палець відмирає і відпадає", - пояснив він.

Як з’ясувалося, у голубів також менше пальців на ділянках, де підвищений рівень забруднення повітря і шуму, що також показником якості міського середовища.

Жіге сказав, що дослідження продемонструвало, "чим більше людської активності в місцевості, тим менше у голубів пальців" і "чим більше зелених зон, тим більше у них пальців".

"Було б цікаво подивитися у всіх великих містах світу, подивитися, скільки у голубів пальців на ногах, щоб оцінити якість навколишнього середовища і забруднення", - додав дослідник.

Нагадаємо, у Запоріжжі жінка перетворила свою оселю в притулок для голубів. Щонайменше 200 голубів у двокімнатній квартирі побачили місцеві рятувальники. Їх викликали лікарі, які не могли потрапити за викликом у квартиру до пенсіонерки.

Відео Диво на дорозі: у Німеччині голуб урятував чоловіка від штрафу

На ділянці з дозволеними 30- кілометрами за годину водій мчав ледь не вдвічі швидше. Та от коли поліцейські фіксували порушення, неочікувано пролетів білосніжний голуб і своїми крилами затулив обличчя порушника. У поліції жартують, мовляв, це сам святий дух заступився за водія.

Диво на дорозі: у Німеччині голуб урятував чоловіка від штрафу

Залиште свій коментар

Вибір редакції