"Чорний археолог" знайшов гробницю Калігули

Поблизу вулканічного озера Немі в 30 кілометрах від Рима було знайдено фрагменти 2,5-метрової статуї Калігули: ймовірно, з його загубленої гробниці.

Завдяки затриманню "чорного археолога" у Римі італійським археологам вдалося вийти на слід загубленої гробниці імператора Калігули, який був убитий в 41 році нашої ери.

Розкрадача гробниць поліція заарештувала, коли він завантажував до своєї машини фрагменти 2,5-метрової стародавньої статуї Калігули.

Статуя (за попередніми оцінками, її вартість близько мільйона євро) виконана з рідкісного грецького мармуру, і зображає Калігулу, який сидить на троні. На ногах у імператора - його улюблені солдатські чоботи "каліги", за носіння яких він і отримав своє прізвисько.

Як відомо, справжнє його ім'я - Гай Юлій Цезар Август Германік. Він був римським імператором, третім з династії Юліїв-Клавдіїв, і описувався сучасниками як божевільний: нібито він мав інтимні стосунки зі своїми сестрами і намагався призначити консулом коня. Загинув імператор в 28-річному віці в результаті змови. Його тіло було кремовано.

На допиті затриманий розповів, де саме він знайшов статую - поблизу вулканічного озера Немі в 30 кілометрах від Рима. Тепер на цьому місці почнуть розкопки.

Відомо, що на озері Немі Калігула мав віллу, плавучий храм і плавучий палац. Уламки цих споруд були знайдені археологами за часів Муссоліні, але знищені під час Другої світової війни.

Читайте також:

Випадково і трагічно загинув археолог, який знайшов гробницю Ірода

Відроджено рецепт пива, яке варили стародавні кельти

В Єрусалимі розкопали стіну царя Соломона

Луганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: