Ціна еволюції: чоловіки втратили пенісову кістку, але наростили мозок

Обходячи мавп в еволюційних перегонах, людина розумна втратила характерні вирости на пенісі, зате збільшила головний мозок.

Науковці виявили, чому люди в процесі еволюції втратили пенісову кістку (або бакулюм) і розвинули великий мозок.

Будова чоловічого статевого члена - одна з рис, яка у людини дуже помітно відрізняється від інших приматів, зокрема і найближчих родичів Homo Sapiens - шимпанзе.

У людей пеніс позбавлений характерних виростів, які присутні у величезної кількості інших видів і використовуються для того, щоб позбавлятися від сперми суперників, а також стимулювати партнерку (у більш просунутих видів).

На думку вчених зі Стенфордського університету (Каліфорнія, США), людина втратила бакулюм через те, що перейшла від полігамії до більш-менш моногамного життя - відповідно, відпала необхідність таким інтимним чином конкурувати із суперниками. Однак досі генетичні основи зникнення цієї кістки залишалися невідомими. Неясною була і природа ще однієї характерної особливості людини - великого головного мозку.

Науковці вирішили відшукати те, що є у мавп, і немає у людини. Таким чином, було знайдено 510 послідовностей ДНК, які присутні в геномі шимпанзе, але згодом були втрачені.

Двоє з цих регуляторних послідовностей ДНК знайшлися поблизу гена андрогенного рецептора і гена, який відповідальний за придушення пухлин. Коли ДНК-регулятори вставили в геном лабораторних тварин, виявилося, що перша послідовність-регулятор якраз стимулює утворення кістки в пенісі, а ще - зростання вусів. Не звичних "людських", а "котячих" - чутливих вусиків, які називаються вібриси.

Друга ДНК-послідовність ще більш цікава. Якщо коротко, то її втрата дозволила людині наростити мозок. Тому що ген, який не дозволяє пухлинам рости, і його регуляторна послідовність, яка є у мавп, крім пухлин пригнічує також ріст нервових клітин в головному мозку.

Враховуючи, що поки що досліджені лише 2 з 510 відкритих послідовностей мавпячої ДНК, на людство може чекати безліч молекулярно-еволюційних сюрпризів.

Читайте також:

Люди обирають коханців і друзів на генетичному рівні

Розмір пеніса залежить від соціального середовища - доведено на качках

Учені виростили щурів з людськими мізками

Людина з'явилася на Землі після "космічного бомбардування"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: